Volkswagen Bank wraca z ofertą detaliczną. Będzie BLIK

volkswagen bank polska

Od niedawna Volkswagen Bank znów oferuje w Polsce rachunki dla klientów indywidualnych. Zostały one przywrócone po decyzji o wycofaniu ich w 2017 roku. Konta osobiste są dostępne w ramach dwóch pakietów usług: Standard lub Złotego.

W ramach pierwszego można korzystać bezpłatnie z rachunku osobistego oraz karty Visa (z wizerunkami samochodów, np. Porsche Taycan), a za wypłatę gotówki z bankomatu płaci się 1 zł. Pakiet Złoty kosztuje 9 zł miesięcznie, ale w ramach abonamentu dostaje się bezpłatne bankomaty w Polsce i Europie oraz brak opłat za przewalutowanie. Klienci mają do dyspozycji internetowy serwis transakcyjny oraz aplikację mobilną.

Volkswagen Bank usprawni ofertę dla klientów indywidualnych

Jesteśmy świadomi wyzwań, jakie stawia nam rynek, chociażby pod względem technologicznym. Dla klientów najważniejsze są jednak cztery parametry oferty: koszty, bezpieczeństwo, szybkość i wygoda. Aktualnie spełniamy dwa pierwsze, a mianowicie nasze produkty są jednymi z najbezpieczniejszych na rynku pod względem cyberbezpieczeństwa, a nasze konto standardowe można założyć i prowadzić bezpłatnie. Przed nami zostały jeszcze dwa parametry, czyli szybkość i wygoda użytkowania, nad którymi aktualnie intensywnie pracujemy

mówi Ronald Kulikowski, dyrektor oddziału VW Banku w Polsce

Dowiadujemy się, że najważniejszą nowością, która wkrótce zostanie wdrożona do oferty Volkswagen Banku w Polsce będzie zdalny proces otwierania rachunku. Identyfikacja tożsamości będzie przeprowadzana automatycznie za pomocą algorytmów identyfikujących cechy biometryczne. Do tej pory umowę do podpisu przywoził kurier. Teraz weryfikacja odbędzie się na podstawie krótkiego nagrania wideo i zdjęcia dowodu tożsamości.

Jak podaje źródło, wkrótce bank będzie mógł zaoferować także płatności mobilne Apple Pay i Google Pay. W planach jest także obsługa systemu płatności mobilnych BLIK.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!