Volla Phone to smartfon, który pozwoli Ci zachować anonimowość

Volla Phone to smartfon, który pozwoli Ci zachować anonimowość

Zapewne większość z Was wie, że dzisiejsze smartfony zbierają o nas naprawdę wiele danych. Z tego też powodu już od jakiegoś czasu słyszymy o różnych sposobach zachowania prywatności. Jednym z nich to bez wątpienia smartfon wykorzystujący inny system niż Android czy iOS – na przykład Librem 5 z PureOS. Innym przykładem tego ruchu może być Volla Phone z Volla OS.

Volla Phone wykorzystuje Volla OS, czyli otwartoźródłową wersję Androida

Projekt Volla OS właśnie wystartował jako akcja na Kickstarterze, gdzie pomysłodawcy z Niemiec chcą zebrać lekko ponad 385 tysięcy dolarów. Ale czym jest Volla Phone?

Warto przeczytać: Librem 5 na nagraniu. Tak właśnie w rzeczywistości wygląda smartfon z Linuxem

Volla Phone to średniopółkowy (bo na to wskazuje specyfikacja) smartfon pracujący pod kontrolą Volla OS. Volla OS natomiast to w rzeczywistości zmodyfikowany Android (dokładnie AOSP). System ten nie korzysta z usług Google Play, ani nawet nie ma Sklepu Google Play. Zamiast tego ma własny, prywatny sklep z aplikacjami. Mało tego, nie wymaga od użytkownika logowania się na jakiekolwiek konta (Google, Microsoft itd.). Jeśli jednak ktoś nie chce mieć Androida, to będzie mógł zainstalować sobie jakikolwiek inny system, na przykład Ubuntu Touch.

Volla Phone to smartfon, który pozwoli Ci zachować anonimowość
Ubuntu Touch na Volla Phone

Twórcy zapewniają, że Volla Phone nie będzie zbierać żadnych informacji o swoim użytkowniku, ani tym bardziej go jakkolwiek śledzić. Mało tego, na dzień dobry smartfon zaoferuje użytkownikowi już skonfigurowaną usługę VPN. Warto wspomnieć o narzędziu Springboard, które przewiduje co chcemy zrobić. Po prostu zaczynamy coś pisać, a program zrozumie jaką akcję chcemy wykonać, na przykład pisząc “@Dawid Idziemy coś zjeść?” telefon zrozumie, że chcemy skontaktować się z naszym znajomym Dawidem oraz zaproponuje nam wysłanie treści znajdującej się obok nazwy kontaktu SMS-em lub mailem.

Volla Phone to smartfon, który pozwoli Ci zachować anonimowość

 

Specyfikacja

Specyfikacja Volla Phone nie jest flagowa, jednak wydaje się być niezła. Smartfon pracować ma w oparciu o procesor Mediatek Helio P23, który współpracować ma z 4 gigabajtami pamięci RAM, natomiast na pliki użytkownika przewidziano 64 gigabajty pamięci wbudowanej (z możliwością rozbudowy o kartę pamięci). Obraz wyświetlany ma być na ekranie 6,3 cala, a zdjęcia będzie można zrobić dzięki duetowi dwóch kamer 16 + 2 Mpix na tyle oraz aparatowi 16 Mpix na froncie.

Głupio nie wspomnieć o takich elementach jak czytnik linii papilarnych, USB-C, Jack 3,5 mm, LTE kategorii 6 i WiFi 5 GHz. Na minus obecność bluetooth w wersji 4.2 (a nie 5.0). Ogromną zaletą tego smartfonu może być bateria o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem 9V/2A oraz ładowaniem bezprzewodowym (niestety nie podano mocy). Swoim designem Volla Phone przypomina produkty Xiaomi – dokładnie model Redmi Note 6.

Cena

Smartfon można zamówić za pośrednictwem platformy Kickstarter. Dla pierwszych zamawiających cena wynosi 298 EUR, czyli około 1280 złotych, natomiast dla reszty osób jest to 359 EUR, czyli około 1542 złote. Muszę nadmienić, że jest to całkiem dobra cena jak na smartfon o takiej specyfikacji i możliwościach swobodnej instalacji innego systemu.

Więcej o produkcie możecie dowiedzieć się na oficjalnej stronie projektu, czyli >tutaj<.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!