Volvo rusza ponownie z wypożyczalnią choinek

Volvo choinka

Święta już tuż tuż, a co za tym idzie, przydałaby się choinka. Często zadajemy sobie przy zakupie pytanie, czy kupić sztuczną czy żywe drzewko. Ta druga opcja jest jednak średnio ekologiczna, o ile nie zasadzimy ponownie go potem np. na swojej działce. W zasadzie to ta pierwsza też, więc . Volvo wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i rusza z akcją wypożyczania żywych choinek!

Podwójny profit

To już czwarty rok, kiedy to Volvo organizuje akcję wypożyczania choinek. W tym roku do autoryzowanych salonów tego producenta aut trafi łącznie 1300 drzewek, które będziemy mogli wypożyczyć na czas świąt w dniach 17-19 grudnia. Kaucja, jaką przyjdzie nam uiścić podczas wypożyczania to tylko 75 zł, to cena zbliżona do tych w sklepach czy na targach. Na ich oddanie do salonu, z którego wypożyczyliśmy, mamy czas do 8 stycznia 2021 roku, tak więc w sam raz po Święcie Trzech Króli. W ten oto sposób unikniemy kupowania sztucznych choinek, które są z nieekologicznego plastiku, a jednocześnie nie będziemy mieć problemu, co potem zrobić z tymi drzewkami. Po oddaniu zostaną one ponownie zasadzone, ale to nie koniec!

Warto przeczytać: Plus poszerza zasięgi! Kolejne miejscowości z dostępem do 5G

Za każde jedno wypożyczone drzewko, Volvo zobligowało się zasadzić kolejne 10 drzewek. Finalnie może to być w takim razie nawet 13000 nowych drzew! W ubiegłym roku posadzone zostały one w okolicach Doliny Chochołowskiej, która została dość mocno zniszczona przez silny wiatr halny. Jak widać, w ten sposób możemy nie tylko ułatwić sobie życie, ale zrobić też coś dobrego dla naszej Ziemi. Myślę, że naprawdę warto się tym zainteresować, bo tak naprawdę bez większego wysiłku i dużego wkładu finansowego możemy być bardziej eko.

Co sądzicie o tej akcji? Zamierzacie udać się
do najbliższego salonu Volvo po choinkę?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!