W Epic Games Store zapłacimy teraz także podając numer telefonu z sieci Play

Epic Games Store

Epic Games Store to jeden z największych sklepów z grami. Popularność tej usługi tak naprawdę rośnie z każdym kolejnym miesiącem i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała nagle się zmienić. Teraz operator jakim jest Play postanowił ułatwić swoim klientom zakupy w Epic Games Store!

Płatności Play w Epic Games Store

Co ciekawe nowa metoda płatności dostępna jest zarówno dla klientów abonamentowych jak i tych posiadających numer na kartę. Opłata za grę zostaje doliczona do faktury lub rozliczana ze środków na koncie prepaid. I tak naprawdę wszystko działa niesamowicie prosto. Podczas finalizacji zakupu nowej gry musimy jedynie wybrać płatność PLAY, a następnie podać swój numer telefonu. Po chwili powinniśmy otrzymać wiadomość SMS, w której znajdzie się kod PIN będący niezbędny do potwierdzenia płatności. I to tyle!

W Epic Games Store zapłacimy teraz także podając numer telefonu z sieci Play

Oczywiście w przypadku osób korzystających z oferty na kartę musimy najpierw upewnić się czy posiadamy daną kwotę na naszym koncie. Kolejnym ograniczeniem jest to, że maksymalnie możemy zakupić gry za kwotę 50 euro czyli około 220 zł. Niemniej jednak uważam, że nowe rozwiązanie wprowadzone dla klientów Play może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Po pierwsze nie musimy posiadać przy sobie karty, aby wpisać jej dane, a po drugie w prosty sposób możemy pozbyć się nadmiaru środków odłożonych na kartach prepaid.

W Epic Games Store zapłacimy teraz także podając numer telefonu z sieci Play

Zobacz także: Przenośna drukarka, którą schowasz do plecaka. Hit czy kit?

Zakupy w Epic Games Store są realizowane w ramach usługi Zamów z Play. Aktywna blokada Zakupów Mobilnych całkowicie uniemożliwi płatności, a każdy z użytkowników posiada indywidualny limit wynoszący 800 zł. Oczywiście płatności za pomocą numeru telefonu Play łączą się ze wszystkimi promocjami, a także kuponami rabatowymi.

Co myślicie o nowej metodzie płatności w Epic Games Store? Posiadacie numer w sieci Play? Czy, waszym zdaniem, inni operatorzy także powinni iść tą drogą? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!