W internecie pojawiła się rzekoma specyfikacja Xiaomi Mi Max 4. Takie podzespoły wiele osób chciało ujrzeć już w poprzedniej generacji.

mi max 3
Xiaomi Mi Max 3

Swoją premierę Mi Max 3 miał w zeszłym roku. Niestety nie urzekł wszystkich fanów swoją specyfikacją, przede wszystkim oczekiwano w nim mocniejszego procesora. Czyżby Mi Max 4 miał usatysfakcjonować w tym aspekcie część uprzednio niezadowolonych konsumentów?

Xiaomi Mi Max 4 ze Snapdragonem 710

Rzekomą specyfikację phabletu od Xiaomi opublikował w internecie ukraiński serwis zajmujący się tematyką dotyczącą głównie chińskich sprzętów. Oczywiście nie wiadomo, czy są to potwierdzone informacje, ale zawsze warto się im przyjrzeć. Co najważniejsze, według naszego źródła Mi Max 4 będzie wyposażony w Snapdragona 710 – ten procesor, który wiele osób pragnęło ujrzeć w Mi Maxie 3, gdzie Xiaomi zdecydowało się wykorzystać Snapdragona 636 (podobnie jak w Redmi Note 5 i 6 Pro). Ja jestem nieco zdziwiony tą sytuacją, ponieważ sądziłem, że w takim “multimedialnym kombajnie”, który przeznaczony niejako dla mobilnych graczy, zostanie wykorzystany procesor Qualcomma promowany jako SoC idealny do gier, czyli Snapdragon 675.

mi max 3

Raczej nie jest to spowodowane tym, że Xiaomi nie lubi się rozdrabniać i wszędzie pakuje te same układy. W końcu Snapdragon 675 powinien też trafić do Redmi Note 7 Pro. Być może z tego powodu pomarańczowi postanowili dać jednak wyższy rangą układ do Mi Maxa.

Dowiedzieliśmy się jeszcze, że Mi Max 4 ma otrzymać 6,9-calową matrycę AMOLED z wbudowanym skanerem linii papilarnych oraz z tzw. notchem w kształcie kropli wody. Cieszy prawdopodobna obecność NFC. Łączna rozdzielczość wszystkich matryc głównego aparatu będzie wynosić 32 megapiksele – mówi się nawet o trzech oczkach. Przedni aparat ma mieć natomiast 8 Mpix. Powiększono też pojemność akumulatora o 100 mAh do 5600 mAh. Na rynku pojawią się najprawdopodobniej konfiguracje z 4 i 6 GB RAM oraz 64 i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz też: Snapdragon 675 pojawił się w AnTuTu i wykręca lepsze wyniki od 710

Co ciekawe, cena ma być podobna do tej, jaką na starcie oferował Mi Max 3 (który obecnie na chińskiej stronie Xiaomi jest przeceniony o 100 juanów). Jak podaje źródło jest to “od 250 USD”, czyli ok. 1700 juanów. Premiera ma się odbyć wiosną tego roku, ale obstawiałbym raczej maj niż marzec.

Co sądzicie o takiej specyfikacji Xiaomi Mi Max 4? Zapraszam do dyskusji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!