W Operze GX również lądują nowości. Z przeglądarki korzystają już ponad 3 miliony osób

Opera GX

Opera GX jest przeglądarką rozwijaną przez Opera Software ASA z siedzibą w Norwegii. Obok właściwej przeglądarki Opera jest to ich drugi produkt służący do przeglądania internetu na desktopach. Jego grupą docelową są gracze, a sama Opera GX cechuje się charakterystycznym wyglądem, który został nagrodzony dwiema najbardziej prestiżowymi nagrodami na świecie: Red Dot Award i IF Design Award 2020.

Ile osób korzysta z Opery?

Przedsiębiorstwo podaje, że ich rozwiązania cieszą się zaufaniem ponad 360 milionów użytkowników na świecie. Główna siedziba Opery znajduje się w Oslo, ale co ciekawe główne centrum deweloperskie znajduje się we Wrocławiu. W 2019 roku liczba użytkowników, korzystających z przeglądarki Opera na komputerach osobistych wzrosła o 11 proc, natomiast w marcu 2020 roku odnotowano rekordową średnią miesięczną liczbę w wysokości 73 milionów. Od czasu premiery podczas targów gier komputerowych E3 w czerwcu 2019 r. społeczność użytkowników GX urosła za to do 3,4 miliona.

Cieszymy się, że tak ogromna rzesza graczy zdecydowała się przesiąść na Operę GX, przeglądarkę zaprojektowaną specjalnie dla nich. Aby mieć pewność, że wszystkie nasze funkcje pozostaną aktualne, dodaliśmy przy większości funkcji przeglądarki możliwość wyrażenia swojej opinii. Średnia ocena wynosi obecnie 4,7 na 5 punktów, co jest fantastyczne.

– Maciej Kocemba, Product Director w Operze

Nowości w Operze GX

Ostatnio wspominałem Wam o nowościach dodanych do najnowszej wersji Opery. Teraz trafiły one także do gamingowej odsłony tej przeglądarki. Są to zintegrowany z panelem bocznym Instagram, konteksty oraz wyszukiwanie kart.

Zobacz też: Opera dodaje kolejne funkcje do paska bocznego. Pora na Instagram.

Nowością są natomiast efekty dźwiękowe, zaprojektowane przez wielokrotnie nagradzanego kompozytora Rubéna Rincóna i zespół Berlinist. Najnowsza wersja zawiera ich więcej, a także rozszerzone opcje zarządzania nimi. Przyznam szczerze, że zauważyłem wcześniej jakieś dźwięki w Operze, ale nie byłem pewny skąd one pochodzą – teraz już wszystko jasne.

Dajcie znać co sądzicie o nowościach w Operze GX. Korzystacie z tej przeglądarki?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!