Opera dodaje kolejne funkcje do paska bocznego. Pora na Instagram.

opera

Przeglądarka Opera jest jedną z tych, które wciąż rozwijają się, a zmiany są widoczne dla przeciętnego użytkownika. Jedną z ostatnich, o której pisaliśmy na naszym portalu, jest wprowadzenie kontekstów na pasku bocznym przeglądarki. Była to funkcja szczególnie istotna jeśli chodzi o organizację pracy. Teraz zespół pracujący nad przeglądarką postanowił dodać coś związanego raczej z rozrywką.

Instagram na pasku bocznym Opery

Główną nowością w Operze 68, wydaniu, które ja mogłem pobrać u siebie już wczorajszego wieczora, jest integracja Instagrama z paskiem bocznym w przeglądarce. Cóż, to raczej nie jest pomocne przy pracy w home office, a raczej rozpraszające, ale da się tę opcję wyłączyć. Po kliknięciu na ikonę serwisu społecznościowego otrzymacie dostęp do przeglądania zdjęć, relacji, a także pisania prywatnych wiadomości. Wszystko dokładnie tak jak w wersji przeglądarkowej Instagrama, ale z łatwiejszym dostępem. Z paskiem bocznym zintegrowane są także od dawna Messenger, Telegram i VK.

Opera dodaje kolejne funkcje do paska bocznego. Pora na Instagram.

Nie jest to jedyna nowość, o której chcielibyśmy Was poinformować. W Operze pojawiła się także wyszukiwarka kart dostępna pod skrótem klawiszowym Ctrl + Spacja. Jeśli macie otwarte kilkadziesiąt kart, nawet w różnych kontekstach, to łatwo znajdziecie tę, której właśnie potrzebujecie. Nową funkcję uruchomicie również klikając lupkę na pasku otwartych kart.

Zobacz też: Opera wprowadza Konteksty – koniec z bałaganem w kartach

Kolejnym smaczkiem, który zawitał do Opery jest to, że przeglądarka sugeruje, które karty można zamknąć. Jeśli macie otwarte np. dwie strony główne ROOTBLOG i na jedną z nich najedziecie kursorem, to druga podświetli się na niebiesko z informacją, że wykryto duplikat.

Korzystacie z przeglądarki internetowej Opera czy może rozwiązania innej firmy? Co najbardziej w niej lubicie? Dajcie znać w komentarzach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!