Strona główna Aktualności W przyszłym roku może pojawić się więcej smartfonów od Apple

W przyszłym roku może pojawić się więcej smartfonów od Apple

-

Jeszcze jakiś czas temu standardem było to, że Apple prezentowało nam jednego iPhone’a w ciągu roku. Później przyszły czasy większych wersji smartfonów giganta z Cupertino czyli tych z „Plus” w nazwie. W 2016 roku dodatkowo pojawił się także iPhone SE, a w zeszłym roku zaprezentowano modele XS, XS Max oraz XR. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej!

Apple chce zrobić coś by zakończyć spadek sprzedaży

Gigant z Cupertino sprzedaje coraz to mniej urządzeń na całym świecie. Użytkownicy smartfonów coraz chętniej wybierają bowiem tańsze sprzęty, a w tym i średniaki czy budżetowce. Telefony z tych półek cenowych oferują w dzisiejszych czasach zadowalającą wydajność i jakość zdjęć, a co za tym idzie kupowanie droższych modeli nie dla każdego ma sens. Według najnowszych prognoz analityka Samik Chatterjee z J.P. Morgan w 2020 roku mamy zobaczyć aż cztery nowe smartfony Apple. Nie będzie jednak wśród nich budżetowca czy średniaka, a nadal flagowce premium. Jeden z nadchodzących iPhone ma być jednak tańszy niż pozostałe modele, ale spodziewam się, że będzie to po prostu kolejny następca XRa.

Apple iPhone Xr front
iPhone XR

Gigant z Cupertino chce jednak wprowadzić na rynek większą ilość urządzeń po to, aby każdy zainteresowany mógł znaleźć coś co idealnie trafi w jego gust. Według prognoz aż trzy z czterech modeli mają otrzymać modem 5G, a dwa z nich sensor 3D ToF umiejscowiony na pleckach. Przyszłoroczne iPhone’y mają mieć ekrany OLED o przekątnej 4,7, 5,4, 6,1 i 6,7 cala. Tym samym Apple stworzyłoby także coś dla fanów niewielkich smartfonów, a aktualnie na rynku brakuje tego typu urządzeń.

Zobacz także: Projekty CAD nowych iPhone’ów pojawiły się w sieci. Czy właśnie tak będą wyglądać nadchodzące smartfony Apple?

Co więcej bardzo możliwe, że gigant z Cupertino zaprezentuje także model stworzony specjalnie na rynek chiński. Urządzenie to miałoby być pozbawione rozpoznawania twarzy czyli Face ID na rzecz czytnika linii papilarnych. Czy to pozytywnie wpłynie na sytuację finansową Apple i sprawić, że producent ten nawiąże walkę z innymi gigantami w kwestii liczny sprzedanych urządzeń? Czas pokaże!

Co myślicie o smartfonach Apple? Czy waszym zdaniem użytkownicy nadal szukają niewielkich smartfonów? Zapraszamy do dyskusji!

ŹródłoGSMArena

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej