W sieci pojawiają się plotki na temat Redmi Note 9 w wersji z modemem 5G

redmi note 9 pro aparat od góry

Seria Redmi Note 9 już od dłuższego czasu dostępna jest w sprzedaży. Także w naszym kraju można zakupić aż trzy modele z tej rodziny. Wszystko wskazuje na to, że submarka Xiaomi nie zamierza zwalniać tema i już niedługo chce wprowadzić na rynek nowy wariant Redmi Note 9. Czy warto na niego czekać?

Redmi Note 9 5G

Jeśli wierzyć plotkom to nadchodząca nowość submarki Xiaomi zapowiada się naprawdę ciekawie. Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 765G. Jednostka ta nie tylko powinna zapewnić lepszą szybkość działania niż Snapdragon 720G wykorzystany w Redmi Note 9 Pro czy MediaTek Helio G85 znany z Redmi Note 9, ale dodatkowo będzie wyposażony w modem 5G pozwalający na łączność z sieciami nowej generacji. To jednak nie jedyna nowość. Smartfon ten ma otrzymać także wyświetlacz o odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Wprawdzie sama przekątna oraz rozdzielczość pozostaje na tę chwilę tajemnicą, ale myślę, że samo zwiększenie częstotliwości odświeżania może przypaść do gustu wielu użytkownikom.

Głównym aparatem w nadchodzącej nowości submarki Xiaomi ma być matryca 48 Mpix. Oczywiście nie będzie to jedyne oczko umiejscowione na pleckach. Nie powinno zabraknąć także obiektywu superszerokokątnego, obiektywu do makro oraz obiektywu odpowiedzialnego za wykrywanie głębi w trybie portretowym. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 5000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 33 W.

Zobacz także: Xiaomi Mi Band 4C w końcu zostanie zaprezentowany światu? Wiele na to wskazuje!

Kiedy możemy spodziewać się kolejnego wariantu Redmi Note 9 w wersji z modemem 5G? Ciężko powiedzieć. Niemniej jednak w samych Chinach, a także w wielu innych miejscach na świecie infrastruktura sieci 5G jest rozwijana w bardzo szybkim tempie. Co za tym idzie sami użytkownicy oczekują sprzętów, które pozwolą na łączność z sieciami nowej generacji. Z tego też powodu mam nadzieję, że na rynek będzie trafiać coraz to więcej średniaków z nowymi modemami!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi Note 9 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o Redmi Note 9 5G? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!