W sieci ukazał się render następcy iPhone SE. Czy właśnie taki będzie iPhone SE 2?

W sieci ukazał się render następcy iPhone SE. Czy właśnie taki będzie iPhone SE 2?

Coraz więcej słyszymy o tym, że Apple szykuje kompaktowy smartfon. Mowa tu o następcy iPhone SE, który to już jest nieco leciwym urządzeniem. W internecie ukazał się render tego urządzenia, który, moim zdaniem, nie powala. Dlaczego tak uważam?

Przecież to praktycznie to samo, co iPhone 8!

Na słowackim portalu SvetApple ukazał się artykuł, gdzie przedstawiono render nadchodzącego urządzenia od Apple. Mowa tu o iPhone SE 2 / iPhone 9 (nie wiadomo, jak ostatecznie będzie się on nazywał). Na podstawie różnych przecieków udało im się stworzyć jego przypuszczalny wygląd wraz z opisem niektórych podzespołów oraz funkcji. Rzućcie na to okiem.

iPhone SE 2 render

Urządzenie to wyposażone ma zostać w ekran Retina HD Display o przekątnej 4.7 cala z rozdzielczością 1334 x 750 pikseli. Zagęszczenie pikseli na cal ma wynosić 326 ppi, a więc nie powinniśmy się martwić brakami szczegółów i ostrości wyświetlanych treści. Nad nim ulokowany zostanie aparat o rozdzielczości 7 Mpix z przysłoną f/2.2. Na dole ekranu znajdziemy zaś fizyczny przycisk Home z funkcją Touch ID. To akurat byłoby ciekawe, gdyby faktycznie producent do tego powrócił, dawno tego nie widzieliśmy u Apple.

Zobacz także: Bestcena.pl zawiesza tymczasowo sprzedaż. O co chodzi i czy jest się czego obawiać?

Przejdźmy na tył urządzenia. Tam umieszczony zostanie prawdopodobnie pojedynczy aparat o rozdzielczości 12 Mpix z przysłoną f/1.8. Wspierany będzie przez optyczną stabilizację obrazu, a więc nie powinniśmy się martwić słabymi nagraniami wideo oraz rozmazanymi zdjęciami w trudnych warunkach oświetleniowych. Za wydajność odpowiadać ma procesor Apple A13 Bionic wraz z 3 GB pamięci RAM. Urządzenie dostępne będzie z 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej oraz w trzech wersjach kolorystycznych: srebrnej, czerwonej i czarnej. Warto też dodać o prawdopodobnym certyfikacie IP67. I tak jak do specyfikacji technicznej nie za bardzo mam do czego się przyczepić, tak niezbyt podoba mi się ten design. Dlaczego? Mało tu powiewu świeżości, przecież to praktycznie to samo, co iPhone 8 sprzed 2.5 roku. Moim zdaniem powinni coś więcej zmienić w wyglądzie niż tylko wyśrodkować w pionie i poziomie logo producenta.

A jak Wam się podoba (lub też nie podoba) ten render? Zgadzacie się z moim zdaniem? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!