W sklepie Google Play pojawiła się nowa metoda płatności

logo sklep play

Polacy pokochali szybkie płatności w Internecie. Obecnie mamy przeróżne możliwości uregulowania należności za rachunki, jedzenie, zakupy. Jedną z takich metod są płatności BLIK, które wkraczają do sklepu Google Play. Nadchodzą interesujące zmiany.

Współpraca BLIK i Google

Korzystając ze sklepu systemu Android często musimy pobrać aplikacje, które niestety są płatne. W takim przypadku opcje uregulowania należności były mocno ograniczone lub ingerowały w ściąganie płatności z naszych kart bankowych. Rozwój sklepu Google wprowadził także możliwość opłacenia wybranych aplikacji, gier bezpośrednio poprzez operatora (np. dopisanie opłaty do rachunku – działanie dostępne między innymi w Play). Do nowych możliwości opłacenia wybranej aplikacji dołącza BLIK. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych metod płatności w Internecie.

Partnerstwo między BLIKIEM a Google to dla nas ważny krok w poszerzaniu dostępności naszego systemu płatności. BLIK stale zyskuje na popularności, stając się preferowanym sposobem rozliczeń wielu polskich konsumentów – szczególnie w kanale online. Dlatego sądzimy, że opcja zastosowania kodu BLIK w sklepie Google Play na pewno spotka się z entuzjastycznym przyjęciem użytkowników, dostarczając im korzyści i zwiększając wygodę procesu płatności. 
– mówi Magdalena Kubisa, dyrektorka rozwoju biznesu w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIKA.

Niestety są pewne ograniczenia, których na chwilę obecną nie można obejść. Wybrana metoda płatności dotyczy tylko jednorazowych transakcji. Nie zapłacimy w ten sposób za całą subskrypcję. Jest to pewien rodzaj trudności, ale skoro BLIK zawitał do Google istnieje nadzieja, że współpraca tych dwóch firm będzie dalej owocowa i może w niedługim czasie pojawią się zmiany. Jak zapłaci w sklepie Google Play BLIKIEM? Jest naprawdę proste działanie. Wybieramy płatną aplikację lub grę. Akceptujemy zasady “sprawdź i zaakceptuj” później przechodzimy do kolejnego okna, gdzie mamy przeróżne formy płatności. Wśród nich jest oczywiście standardowa forma płatności przy pomocy kart bankowej i wspomniana przeze mnie opcja płatności z dodaniem kwoty do rachunku operatora komórkowego (Play).  

W sklepie Google Play pojawiła się nowa metoda płatności

Przesuwając dokładnie listę znajdziemy nową możliwość, czyli płatność BLIK. Sposób płatności tą metodą jest znany każdemu, kto na co dzień korzysta z takich płatności. Jeśli nie, już wyjaśniam. Po wybraniu BLIKA i zalogowaniu się do konta Google po prostu podajemy kod wygenerowany na stronie naszego banku. Po zatwierdzeniu aplikacja naszego banku poprosi nas o zatwierdzenie płatności i po sprawie. Prawda, że proste?

Źródło: BLIK    

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!