W Wiadomościach od Google pojawi się przydatna funkcja. Dlaczego nie było tego wcześniej?

wiadomości RCS

Właściciele urządzeń z zielonym robocikiem mogą już pobierać ze sklepu Google Play aktualizację aplikacji Wiadomości  oznaczoną numerem wersji 8.1.150. W jej kodzie specjaliści z XDA odkryli ciągi, które wskazują, że amerykański gigant ma zamiar wprowadzić nową i wysoce przydatną funkcję.  Będzie to przypinanie konwersacji na górze aplikacji.

Wiadomości Google z przypinaniem konwersacji

Dzięki temu nasze najważniejsze konwersacje będą łatwo dostępne. W sytuacji kiedy ktoś dużo SMS-uje, łatwo jest zgubić te najważniejsze wątki, a tak będziemy mogli je przypiąć. Ta funkcja może być Wam znana chociażby z Telegrama, gdzie możemy mieć u góry zawsze kila najważniejszych dla nas konwersacji. Cieszę się, że również w Wiadomościach Google coś takiego się pojawi. Wstępnie mowa jest o przypinaniu trzech konwersacji, ale możliwe, że amerykański gigant jeszcze zmieni tę liczbę. Moim zdaniem mogłaby to nieograniczona liczba, dlaczego nie? Macie jakieś sensowne uzasadnienie dlaczego opcję tę należy limitować?

wiadomości

Inne miejsce w kodzie wskazuje, że w aplikacji Wiadomości pojawi się także możliwość oznaczania konwersacji gwiazdką. Jest to rozwiązanie znane nam z poczty Gmail. Obie te opcje powinny niedługo zawitać do Wiadomości Google i być dostępne dla wszystkich.

To szczególnie dobre informacje, ponieważ myślę, że niedługo popularność Wiadomości Google może się zwiększyć. Jest to aplikacja, która służy nie tyko do wysyłania SMS-ów, ale także tak zwanych wiadomości RCS (Rich Communication Services), które nie wymagają obsługi operatora telefonii komórkowej.

Źródło: telepolis.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!