Wada fabryczna w Xiaomi M365. Rusza program naprawczy hulajnóg!

xiaomi m365 pro

Hulajnogi elektryczne, a przede wszystkim Xiaomi M365, to sprzęt wyjątkowo popularny w ostatnim czasie. Teraz chiński gigant na swojej oficjalnej stronie globalnej opublikował komunikat dotyczący wady fabrycznej w pewnej partii hulajnóg. 

Ponad 10 000 hulajnóg do naprawy

Osoby użytkujące hulajnogę Xiaomi M365 zapewne doskonale znają temat pękających zaczepów przy kierownicy. Nie jest to jednak regułą i sporo zależy od tego jak dbamy o sprzęt oraz sposobu jazdy, ale tego typu przypadki już nie raz były opisywane w sieci. Producent z Państwa Środka przyznał, że istnieje dokładnie 10257 wyprodukowanych hulajnóg, które posiadają wadę fabryczną dotyczącą właśnie zaczepu i śruby odpowiedzialnych za składanie kierownicy. Tym samym pionowa rura może złożyć się podczas jazdy, a to oczywiście jest bezpośrednim zagrożeniem dla użytkownika.

Zobacz także: Xiaomi M365 Pro – recenzja hulajnogi elektrycznej

Problem dotyczy sprzętów wyprodukowanych pomiędzy 27 października 2018 roku a 5 grudnia 2018 roku. Większość wadliwych hulajnóg została sprzedana na rynku Wielkiej Brytanii (7849 sztuk), ale pojawiły się one także w Niemczech, Hiszpanii, Danii, Kazachstanie, Mjanma, Kolumbii, Turcji, Laosie, we Włoszech, na Węgrzech, w Grecji, Korei, Makao, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Belgii, Portugalii, Singapurze, Rosji oraz Tajlandii. Dokładnie 169 sztuk nie zostało przypisanych do żadnej z dystrybucji tym samym mogą być to urządzenia sprowadzone bezpośrednio z Chin. Jak widać osoby, które zakupiły hulajnogi w Polsce nie mają się czego obawiać. Jeśli jednak chcecie sprawdzić czy wasz sprzęt podlega naprawie to musicie sprawdzić numer seryjny w aplikacji lub na naklejce na podeście. Ten, aby wziąć udział w programie naprawczym, musi mieścić się w zakresie 21074/00000316 – 21074/00015107 lub 16133/00541209 – 16133/00544518.

xiaomi m365

Zgłoszenia można dokonał poprzez oficjalną stronę Xiaomi. Po 72 godzinach otrzymamy wiadomość e-mail z całą instrukcją jak odesłać hulajnogę. Nadal nie wiemy czy sprzęt zostanie wymieniony na nowy czy najzwyczajniej w świecie naprawiony. Pewne jest natomiast to, że całość nie będzie kosztować użytkownika ani złotówki. Wiem, że dla wielu osób brak sprzętu w szczycie sezonu jest ogromnym problemem, ale jeśli wasza hulajnoga zakwalifikowała się do programu naprawczego to dla własnego bezpieczeństwa radzę z niego skorzystać.

Posiadacie Xiaomi M365? A może po zweryfikowaniu numeru seryjnego wiecie, że możecie bezpłatnie naprawić swój sprzęt? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!