Warpinator może zostać zainstalowany również na Androidzie

Warpinator
Warpinator

Linux Mint 20 wprowadził wiele nowości, a jedną z nich była aplikacja Warpinator. Pozwala ona na wygodne połączenie ze sobą komputerów z Linuxem i przesyłanie plików między nimi. Ktoś jednak Warpinatora przeniósł na Androida, co pozwala na synchronizację plików pomiędzy smartfonem a komputerem!

Warpinator został stworzony przez autorów systemu Linux Mint. Jest to dosyć drobne, ale zarazem niezwykle potężne narzędzie. No dobrze, a więc do czego służy? Pozwala ono na wygodne wysyłanie plików między komputerami w sieci lokalnej. Po prostu odnajdujemy komputer podpięty do tej samej sieci i wysyłamy plik. Użytkownik drugiego komputera oczywiście musi transfer zaakceptować. Proste, ale jakże przydatne narzędzie!

Warpinator trafił na Androida

Ktoś jednak postanowił aplikację Warpinator przenieść na Androida. Ma to sporo sensu, bowiem tak proste narzędzie od teraz pozwala nam również na przesyłanie plików pomiędzy smartfonem a komputerem z Linuxem.

Aby ustawić taką synchronizację, należy pobrać aplikację Warpinator na komputer. Można zrobić to za pomocą poniższej komendy:

flatpak install flathub org.x.Warpinator

Następnie należy zainstalować odpowiedni program na smartfonie. Znajdziecie go >>tutaj<< w Sklepie Google Play.

Po uruchomieniu aplikacji na obydwóch sprzętach, urządzenia powinny się automatycznie wykryć (UWAGA: obydwa urządzenia muszą być w tej samej sieci lokalnej). Teraz możemy dowolnie przesyłać pliki pomiędzy smartfonem a komputerem i vice versa. Jest to proste, ale bardzo użyteczne narzędzie.

Ja jednak nie zdecyduje się na korzystanie z Warpinatora i to z prostej przyczyny. Mam już KDE Connect (a w moim przypadku gsConnect), czyli całą platformę do synchronizacji danych między komputerem a smartfonem – nie tylko plików, ale również powiadomień czy multimediów.

Źródło: OMG!Ubuntu, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!