Linux Mint 20.1 już jest! Co nowego dodano?

Linux Mint 20
Linux Mint 20

Linux Mint to jedna z najpopularniejszych i najlepszych dystrybucji Linuxa. Nic w tym dziwnego, bowiem system ten konsekwentnie się rozwija, a dodawane do niego nowości są przydatne i proste w użyciu. Jak się okazuje, już można instalować Linux Mint w wersji 20.1.

Linux Mint to jedna z najczęściej polecanych i najlepszych dystrybucji Linuxa na świecie. Nic w tym dziwnego. System ten jest szybki, prosty w obsłudze i niewiarygodnie stabilny. Sam korzystałem z Minta przez kilka miesięcy i mogę go naprawdę pochwalić. System ten polecam każdemu, kto chciałby zacząć przygodę z Linuxem.

Warto przeczytać: Warpinator od Linux Mint od teraz dostępny jako Flatpak

Linux Mint 20.1 Ulyssa

Właśnie twórcy udostępnili Linux Mint w najnowszej odsłonie 20.1. A czym wyróżnia się najnowsza wersja tego systemu? Przede wszystkim najnowszą wersją środowiska graficznego Cinnamon 4.8. Cechuje się ona chociażby wieloma ciekawymi aplikacjami początkowymi, czego przykładem może być Hypnotix, czyli narzędzie do oglądania telewizji (o czym więcej pisałem >>tutaj<<). Warto wspomnieć też o WebApp, czyli o programie, który pozwala na tworzenie aplikacji przeglądarkowych, które wyświetlają się w oddzielnym oknie. Twórcy poprawili także skalowanie przydatne gdy mamy ekran HiDPI, a także dodali możliwość ustawienia skrótu klawiszowego do wyłączenia mikrofonu (przydatna rzecz gdy uczymy się/pracujemy zdalnie).

Linux Mint 20.1 już jest! Co nowego dodano?
Hypnotix

Linux Mint 20.1 bazuje na Ubuntu 20.04.1 LTS oraz wykorzystuje Linux Kernel w wersji 5.4. Tak jak wspomniałem, główne wydanie zaoferuje Cinnamon 4.8.3, a te dodatkowe pozwolą na cieszenie się MATE w wersji 1.24 oraz Xfce 4.14.

Linux Mint 20.1 możecie pobrać >>stąd<<. Jest to stabilna odsłona systemu, z której możecie korzystać przez kilka kolejnych lat (jej wsparcie potrwa aż do 2025 roku). OS dostępny jest w kilku odsłonach – Cinnamon, Xfce oraz MATE.

Korzystacie z Linux Mint? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!