Warpinator od Linux Mint od teraz dostępny jako Flatpak

Warpinator od Linux Mint od teraz dostępny jako Flatpak
Warpinator na KDE Neon

Linux Mint 20 pojawił się już jakiś czas temu, a wraz z nim wiele nowości. Jedną z ciekawszych była aplikacja Warpinator. Niestety, póki co instalacja tego narzędzia na innych dystrybucjach Linuxa była dosyć trudna. Aż do teraz!

Linux Mint 20 pojawił się kilka miesięcy temu i wniósł wiele dobrego do świata Linuxa. Dystrybucja ta uważana jest za jedną z najlepszych i poleca się ją nie tylko początkującym użytkownikom Pingwinka ale również tym zaawansowanym. Mint 20 to również wiele ciekawych rozwiązań i mniejszych narzędzi, takich jak właśnie Warpinator.

Warto przeczytać: Właśnie został udostępniony Linux Mint 20 w wersji stabilnej!

Warpinator dostępny jako Flatpak

Warpinator został stworzony przez autorów systemu Linux Mint. Jest to dosyć drobne, ale zarazem niezwykle potężne narzędzie. No dobrze, a więc do czego służy? Pozwala ono na wygodne wysyłanie plików między komputerami w sieci lokalnej. Po prostu odnajdujemy komputer podpięty do tej samej sieci i wysyłamy plik. Użytkownik drugiego komputera oczywiście musi transfer zaakceptować. Proste, ale jakże przydatne narzędzie! Niestety, do tej pory funkcja ta była dostępna tylko i wyłącznie dla użytkowników Linux Mint 20 (instalacja na innych systemach była dosyć trudna). Na szczęście teraz się to zmienia!

Warpinator od Linux Mint od teraz dostępny jako Flatpak
Warpinator

Deweloperzy postanowili udostępnić narzędzie Warpinator jako aplikację Flatpak. To sprawia, że z programu możemy korzystać na niemalże każdej dystrybucji Linuxa – wszak Flatpaki są wspierane na wielu z nich. Aplikację możemy zainstalować za pomocą portalu Flathub lub wpisując prostą komendę w Terminalu:

flatpak install flathub org.x.Warpinator

Po chwili narzędzie powinno zostać zainstalowane! Aplikację możemy włączyć odnajdując ją w launcherze lub wpisując komendę flatpak run org.x.Warpinator.

Do czego przyda się Wam Warpinator? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!