Wczesna wersja Androida Q wyciekła do sieci zdradzając kilka nadchodzących nowości

android q

Android Pie nadal dostępny jest jedynie dla niewielkiej części urządzeń, a już w sieci pojawiają się informacje dotyczące jego następcy. Tym samym poznajemy pierwsze nowości mające pojawić się w nowej wersji systemu z zielonym robocikiem!

Android Q sprawdzony przez XDA

Ekipa forum XDA znana jest z swojego zamiłowania do Androida. Dzięki temu niejednokrotnie na forum tym widzieliśmy liczne modyfikacje systemowe czy właśnie wczesne wersje systemu z zielonym robocikiem. Tym razem na stronie opublikowano pierwsze wrażenia, nowe funkcje oraz co najważniejsze zrzuty ekranu przedstawiające wygląd czystego Androida Q. Oczywiście telefony, które posiadają nakładkę danego producenta mogą mieć już zaimplementowane część z tych rozwiązań, a z drugiej strony telefony te mogą ich nigdy nie otrzymać. Android Q ma mieć swoją premierę już wiosną tego roku. Pierwsze telefony mają otrzymać aktualizację już niedługo po prezentacji. Czy zatem będzie się wyróżniać nowy Android?

Wczesna wersja Androida Q wyciekła do sieci zdradzając kilka nadchodzących nowości

Mam wrażenie, że Google w końcu posłuchało głosu użytkowników i postanowiło umożliwić im wybranie ciemnego motywu. Każda osoba, która otrzyma czystego Androida Q będzie mogła wybrać pomiędzy standardowym, jasnym motywem, a właśnie tym ciemnym, który w przypadku smartfonów posiadających ekrany typu AMOLED ma znacząco zmniejszyć pobór energii. Co ciekawe Google umożliwi także automatyczną zmianę motywu w zależności od pory dnia. Ciemny motyw ma działać także w aplikacjach, które domyślnie go nie posiadają.

Zobacz też: WearOS będzie obsługiwać moduły EKG. Google goni Apple

Zmianie ma ulec także zarządzanie dostępem do poszczególnych modułów w telefonie. To ma zagwarantować użytkownikowi jeszcze większe bezpieczeństwo i kontrolę nad wszystkimi aplikacjami. Pojawią się także dwa nowe tryby: time to takie action oraz time to read. Pozwolą one wybrać jak długo mają być widoczne wiadomości zanim podejmiemy jakąś akcję z nimi związaną. Bez wątpienia Android Q wprowadzi nowe funkcje, które dla wielu użytkowników mogą okazać się wyjątkowo przydatne. Bez wątpienia tegoroczna wersja systemu z zielonym robocikiem nie pojawi się na wszystkich, a nawet na większości smartfonów. Wszystko stanie się jasne już na wiosennej konferencji Google!

Wczesna wersja Androida Q wyciekła do sieci zdradzając kilka nadchodzących nowości

Co myślicie o nowych funkcjach Androida Q? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!