WD_BLACK SN770M_NVMe to dysk specjalnie dla Steam Decka i ROG Ally

(fot. WD_BLACK)
(fot. WD_BLACK)

Western Digital i markę WD_BLACK pewnie każdy z Was zna. Jak się okazuje, nie negują oni aktualnych trendów na rynku i właśnie wydali WD_BLACK SN770M_NVMe, czyli dysk dedykowany do przenośnych konsol/PC.

WD_BLACK SN770M_NVMe to dysk specjalnie dla Twojego Steam Decka i ASUS ROG Ally

Przenośne konsole PC (bo nie wiem jak inaczej to nazwać) to rosnąca kategoria produktowa. Wcześniej swoich sił próbowały chińskie marki, ale taki duży trend zapoczątkowała firma Valve prezentując Steam Decka. Następnie pokazano ASUS ROG Ally, który oferuje wyższą wydajność i system Windows 11. Swoją propozycję lada moment wyda także Lenovo. Przy czym pewnego rodzaju wzorcem i tak pozostaje Steam Deck.

(fot. WD_BLACK)
(fot. WD_BLACK)

Konsole te korzystają z dysków o bardzo małym rozmiarze 2230. Jest on o wiele rzadszy niż 2280 i pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce w obudowie. Użytkownicy obu konsol chętnie korzystają z możliwości wymiany dysku na większy, co zresztą sam uczyniłem w przypadku Steam Decka.

Dlatego też firmy produkujące dyski nie mogą omijać tych o rozmiarze 2230. I tak do grona producentów tego typu dysków dołącza marka WD_BLACK i prezentuje model SN770M_NVMe, który ma pozwolić rozbudować pamięć konsoli z zachowaniem dobrych osiągów.

(fot. WD_BLACK)
(fot. WD_BLACK)

Gry stają się coraz większe i łatwo może zdarzyć się, że wbudowana pamięć konsoli szybko zapełni się nowymi grami i aktualizacjami. Premierowy WD_BLACK SN770M NVMe SSD umożliwia zwiększenie przestrzeni dyskowej o nawet 2 TB i został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej wydajności, również w najbardziej wymagających grach

Eric Spanneut, wiceprezes ds. Client SSD w Western Digital.

WD_BLACK SN770M NVMe SSD dostępny jest w wersjach o pojemności 500 GB, 1 TB oraz 2 TB i jest objęty 5-letnią, ograniczoną gwarancją Western Digital. Jak wyglądają ceny?

  • Wersja 500 GB – 400 złotych
  • Wersja 1 TB – 580 złotych
  • Wersja 2 TB – 1100 złotych
(fot. WD_BLACK)
(fot. WD_BLACK)

Aktualne ceny nie są zbyt atrakcyjne, ale też nie są najgorsze. Na rynku znajdziemy nieco lepsze propozycje od konkurencji. Na przykład dysk Micron 512 GB możemy zakupić już w cenie poniżej 200 złotych. A dokładnie za 400 złotych (czyli za cenę WD_BLACK 500 GB) dostaniemy wariant 1 TB.

Dodam, że jest to naprawdę atrakcyjna oferta. Jeszcze jak sam zmieniałem swój dysk w Steam Decku, a było to w marcu 2023, to wtedy ceny tych dysków były znacznie wyższe, zwłaszcza mowa tu o modelach o pamięci większej niż 256 GB. Gdybym dysk zmieniał dzisiaj, to zdecydowałbym się na większy o pojemności 512 GB.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!