Wear OS czeka sporo zmian. Zobaczcie co szykuje Google!

wear os aktualizacja

Już jesienią tego roku pierwsi posiadacze inteligentnych zegarków pracujących pod kontrolą Wear OS otrzymają aktualizację do najnowszej wersji tego systemu. Teraz Google postanowiło ujawnić światu jakich zmian oraz ulepszeń możemy się spodziewać. Czy jest na co czekać?

Nowy Wear OS

Co ciekawe Google rozpoczęło pracę nad nową wersją systemu dla inteligentnych zegarków opartym na Androidzie 11. Do tej pory najnowsze wersje Wear OS działały pod kontrolą Androida 9 Pie. Jednak nie będzie to jedyna zmiana. Przede wszystkim amerykański gigant zaznacza, że bardzo mocny nacisk położono na poprawę wydajności oraz szybsze uruchamianie aplikacji. Mówi się o wzroście szybkości działania o aż 20% i bez wątpienia, przynajmniej na papierze, robi to spore wrażenie. Czy faktycznie odczujemy to w rzeczywistym użytkowaniu? Czas pokaże. Google chce dać użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia z korzystania ze smartwatchów i przenieść je na zupełnie nowy poziom. Zmiany mamy dostrzec także w interfejsie. Całość ma być zdecydowanie bardziej intuicyjna i prostsza.

Wear OS czeka sporo zmian. Zobaczcie co szykuje Google!

Niezależnie od tego czy jesteśmy zaznajomieni w tego typu urządzeniami czy też nie powinniśmy poradzić sobie z włączeniem trybu treningowego oraz zmianą najważniejszych ustawień. Google doda także tryb przypominający o częstym myciu rąk w celu zachowania odpowiedniej higieny oraz licznik ułatwiający wykonywanie tej czynności przez odpowiedni czas. Bez wątpienia jest to rozwiązanie stworzone z powodu globalnej epidemii koronawirusa, ale myślę, że przypadnie ono do gustu samym użytkownikom.

Wear OS czeka sporo zmian. Zobaczcie co szykuje Google!

Zobacz także: Google scaliło Meet z aplikacją Gmail: wiemy jak usunąć irytującą zakładkę [PORADNIK]

Google przebuduje także widgety odpowiedzialne za wyświetlanie pogody. Teraz mają być one zdecydowanie czytelniejsze, a odczytywanie danych ma być łatwiejsze przede wszystkim podczas aktywności. W 2021 roku dodana zostanie także specjalna funkcja odpowiedzialna za zaawansowane alerty pogodowe w zależności od lokalizacji. Według amerykańskiego producenta ma to umożliwić użytkownikom inteligentnych zegarków jeszcze lepsze planowanie dnia.

Co myślicie o Wear OS? Czekacie na nową wersję systemu Google stworzonego dla inteligentnych zegarków? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!