WhatsApp zwiększa limit członków w grupach do 512

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

WhatsApp to bardzo popularny komunikator internetowy. Jak się okazuje, twórcy rozszerzają limit liczby członków jednej konwersacji grupowej.

WhatsApp przychylniejszy dla dużych grup

WhatsApp już od jakiegoś czasu zyskuje ogromne zalety i można odnieść wrażenie, że twórcy chcą go upodobnić do Telegrama. Tym razem padło na konwersacje grupowe.

Jak się okazuje, z nowości prawdopodobnie skorzysta każdy użytkownik. Od teraz grupy mogą mieć więcej niż 256 członków, maksymalnie 512. Bardzo miłe rozbudowanie i zapewne przyda się chociażby na studiach, gdzie niektóre roczniki są obfite w liczbę studentów i akurat wybiorą sobie WhatsApp. Nadal jednak nie jest to zbyt dużo. Nie tak dawno temu Telegram podniósł ten limit do 200 tysięcy.

Z podwyższenia tego limitu już można skorzystać w WhatsApp Beta w wersji 2.22.12.10 na Androidzie oraz w 22.12.0.70 na iOS. Spodziewamy się, że funkcja pojawi się w edycji stabilnej już niedługo. Ta zmiana dobrze zbiega się z ostatnio wprowadzoną opcją wysyłania plików o wadze do 2 GB. Podobno ma też pojawić się opcja edycji wysłanych wiadomości.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!