WhatsApp wprowadzi ankiety! Spore usprawnienie konwersacji grupowych

signal whatsapp polskie służby
(fot. Torsten Dettlaff @ Pexels)

WhatsApp ciągle rozwija kolejne funkcje – czy to mniejsze, czy to większe. Jak się okazuje, już niedługo ujrzymy dodatek znany nam z Telegrama oraz Twittera – ankiety.

WhatsApp z ankietami

Ankiety to bardzo prosty sposób na sprawdzenie, co woli grupa osób. Najlepiej przeprowadzić je właśnie w rozmowach grupowych, a im więcej członków, tym ciekawsze wyniki. Dobrym jest też, aby dało się je przeprowadzić wewnątrz komunikatora – bez poszukiwania oddzielnych produktów i aplikacji. I tak właśnie coś takiego znajdziemy w Telegramie, który pozwala również ankiety podawać dalej, aby dało się uzyskać jak najwięcej wyników – nawet od osób spoza danej konwersacji grupowej. Twitter, choć nie jest komunikatorem, jest znany właśnie z przeróżnych ankiet. Teraz czas na WhatsApp.

Jak wynika z najnowszych informacji, w WhatsApp Beta 22.8.0.72 na iOS możemy odnaleźć pewne znaki wspominające właśnie o ankietach. Użytkownik ma móc utworzyć ankietę, podać odpowiedzi (maksymalnie 12) i udostępnić ją w ramach rozmowy grupowej. Tylko użytkownicy grupy będą mogli zobaczyć wyniki. Co ciekawe, funkcji na razie nie zauważono na Androidzie.

Można jednak się domyślić, że i na Androidzie wyląduje nowy dodatek. Jednak na faktyczny start platformy do ankiet w WhatsApp zapewne jeszcze sobie poczekamy. Twórcy aktualnie pracują nad wieloma nowościami i nie wiemy kiedy te zostaną w końcu zaimplementowane.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!