WhatsApp wprowadzi znikające wiadomości w grupowych czatach

whatsapp logo

WhatsApp to komunikator należący do nikogo innego, jak Facebooka. Jest jedną z popularniejszych aplikacji służących do porozumiewania się poprzez wiadomości internetowe. Od teraz zostanie wzbogacony w nową funkcję.

Znikające wiadomości na WhatsAppie

Nowa opcja jest już testowana w wersji 2.19.275 aplikacji na Androida, ale jedynie wybrani użytkownicy mają szansę ją sprawdzić. Kojarzy mi się ona ze Snapchatem, gdzie wiadomości na czacie znikają po jego zamknięciu lub po dwudziestu czterech godzinach, jeżeli zmienimy ustawienia wybranej konwersacji. Na WhatsAppie będzie się to prezentować nieco inaczej, gdyż teraz znikanie wiadomości, to jedna z opcji dostępnych jedynie przy konwersacjach grupowych.

whatsapp

WhatsApp przygotował możliwość wyboru czasu usunięcia – najmniejszy to 5 sekund po wysłaniu wiadomości, ale jest również aż godzina. W ten sposób z czatu będą znikać wszystkie wiadomości, a nie na przykład jedynie te wybrane. Nie pojawi się również żadna informacja o ich zniknięciu, w przeciwieństwie do na przykład ręcznego usunięcia wiadomości na Messengerze.

Zobacz też: WhatsApp idzie za Messengerem i testuje ciemny tryb w aplikacji

Czy to bardzo bezpieczna opcja?

Nie. Należy stosować się do zasady “w internecie nigdy nic nie ginie” i kierować rozsądkiem. Pamiętajcie, że zdjęcie przez Was wysłane może zostać zapisane, a wiadomość uwieczniona na zrzucie ekranu. Jeśli więc chcecie przekazać jakieś poufne dane, to lepiej zastanówcie się nad inną metodą.

Co sądzicie o nowej funkcji, czekacie aż trafi do aplikacji? A może preferujecie inne komunikatory? Zapraszamy do komentowania!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!