Strona główna Aktualności WhatsApp idzie za Messengerem i testuje ciemny tryb w aplikacji

WhatsApp idzie za Messengerem i testuje ciemny tryb w aplikacji

-

WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na rynku. Wszystko wskazuje na to, że aplikacja już niedługo doczeka się aktualizacji wprowadzającej tryb ciemny. W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu prezentujące jego wygląd!

Ciemny motyw coraz to popularniejszy

Coraz więcej smartfonów trafia na rynek z wyświetlaczami typu OLED lub AMOLED. Ekrany te wyjątkowo lubią czerń, ponieważ właśnie wtedy zużywają najmniej energii. Google wprowadziło natywny motyw ciemny w Androidzie Q, a co za tym idzie każdy telefon, który otrzyma aktualizację do tej wersji systemu z zielonym robocikiem będzie mógł cieszyć oko użytkownika czarnym kolorem zamiast bieli. Nic więc dziwnego, że twórcy aplikacji także chcą zaimplementować motyw ciemny w swoich dziełach.

Tryb ciemny pojawił się już jakiś czas temu w Messengerze, a teraz przychodzi czas na WhatsAppa. Oczywiście jest to dopiero wersja beta, a co za tym idzie nadal mogą występować w niej liczne błędy czy niedociągnięcia. Co więcej w wersji tej motyw ciemny dostępny jest jedynie w ustawieniach, ale już w kolejnych aktualizacjach ma on pojawić się także w innych miejscach. Oczywiście gdy testy dobiegną końca otrzymamy stabilną wersję WhatsAppa, która powinna przypaść do gustu wszystkim posiadaczom smartfonów z OLEDem czy AMOLEDem.

Zobacz też: Ciemny motyw zawita do nowego Androida!

Dla osób, którzy korzystają z telefonów z IPSem aktualizacja ta nie przyniesie tak naprawdę niczego nowego poza samą zmianą koloru. Kiedy pojawi się stabilna wersja WhatsApp z motywem ciemnym? Tego niestety nie wiemy, ale miejmy nadzieję, że testy beta nie potrwają zbyt długo. Z niecierpliwością czekamy na pojawienie się aktualizacji!

Korzystacie na co dzień z ciemnego motywu w aplikacjach? A może jesteście fanami bieli? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej