WhatsApp Desktop zadziała bez telefonu. No nareszcie!

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

WhatsApp to niezwykle popularny komunikator, jednak wciąż brakuje w nim wielu podstawowych funkcji. Z tego też powodu pracuje nad wieloma dodatkami – chociażby nad możliwością wysyłania zdjęć w lepszej jakości, jak i nad tym, aby aplikacja komputerowa działała bez telefonu w pobliżu.

WhatsApp Desktop to trochę problematyczna kwestia

Co prawda, mamy dostęp do WhatsAppa z poziomu komputera, jednak do działania jest potrzebny smartfon, który będzie miał dostęp do internetu. Wtedy, wysyłając wiadomości z PC, te najpierw trafiają na telefon, a następnie są przesyłane do znajomego. To sprawia, że wydajna praca z komunikatorem jest niezwykle utrudniona. Taki Telegram oferuje niezależną aplikację desktopową napisaną w Qt, dostępną na Windows, Linux oraz macOS oraz działającą niezwykle szybko.

Oczywiście takie działanie WhatsAppa wynika z tego, że deweloperzy uważają właśnie smartfon za główne urządzenie, a taki komputer to co najwyżej jest dodatkiem. Warto jednak dodać, że w przypadku Telegrama jest podobnie, jednak twórcom udało się stworzyć aplikację na komputery, która jest niezależna.

whatsapp
Stara architektura (fot. Facebook)

WhatsApp Desktop będzie (już jest) lepszy

Użytkownicy domagali się tego, aby twórcy w końcu zbudowali dobrą aplikację komputerową. I wreszcie coś dostaniemy. WhatsApp uruchomił wersję beta (publiczna, ale ograniczona) funkcji, która pozwala pisać wiadomości na komputerze niezależnie od smartfona – to znaczy telefon nie musi mieć dostępu do internetu.

whatsapp
Nowa architektura (fot. Facebook)

Beta nowej architektury jest już dostępna, jednak korzystać z niej mogą tylko niektórzy. Ponadto jest ona wypełniona błędami, ale faktycznie działa i oferuje to, na co wszyscy czekali. Dzięki temu wiemy, że Facebook poważnie traktuje rozwój WhatsAppa.

Źródło: WhatsApp, Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!