WhatsApp dostaje funkcję, którą Telegram ma od dawna. Chodzi o zdjęcia

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

Telegram jest znany z oferowania wielu funkcji i udogodnień, które po prostu się przydają. Widocznie WhatsApp zapragnął być podobny, bowiem zaoferuje coś, czego bardzo brakowało. Chodzi o jakość wysyłanych zdjęć.

WhatsApp przestanie psuć jakość zdjęć

Niestety, WhatsApp nie ma statusu najlepszego komunikatora internetowego do wymiany zdjęć. Głównie przez agresywne algorytmy kompresji, które znacznie niszczą jakość przesyłanych obrazków. Oczywiście, znacznie przyspiesza to wysyłanie, jak i odbieranie fotografii, jednak jeśli ktoś ma szybki internet, to pozostaje bez opcji wyboru. To się jednak zmieni.

Najnowsza wersja testowa WhatsAppa zawiera nową funkcję. Jest to specjalny wybierak, dzięki któremu możemy zdecydować czy chcemy wysyłać obrazy w lepszej, czy gorszej jakości. Istnieje również opcja Auto, która samoczynnie wybierze (zapewne na podstawie prędkości internetu). Co ważne, nie jest powiedziane, że “lepsza jakość”, to oryginalny plik obrazu.

whatsapp
(fot. WAbetaInfo)

Warto jednak dodać, że Telegram oferuje podobną funkcję od dawna – a w zasadzie działa tam lepiej. Otóż przy każdym wysyłaniu obrazka wybieramy czy chcemy udostępnić skompresowaną grafikę, czy po prostu oryginalny plik. Wybranie tego drugiego wariantu sprawia, że wysyłamy zdjęcie w takiej samej jakości, w jakiej powstało. Jest to naprawdę przydatna opcja.

Kiedy nowości wejdą do WhatsAppa? Póki co, wybierak jakości istnieje w wersji testowej. Szacuje się, że funkcja trafi do zwykłych użytkowników najwcześniej za lilka miesięcy.

Źródło: Android Authority przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!