WhatsApp jako portal społecznościowy? Twórcy pracują nad nową funkcją

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

Jak się okazuje, twórcy WhatsAppa chcą przekształcić komunikator w coś na wzór sieci społecznościowej. Nowa funkcja jest już w drodze.

Funkcja społeczności zmierza do WhatsAppa

Jak wynika z informacji pozyskanych przez redakcję XDA, w najnowszej wersji Beta aplikacji WhatsApp na Androida (numer 2.21.21.6) pojawia się opis nowej funkcji o nazwie społeczności. Bazując na pozyskanych informacjach można uznać, że chodzi o grupowe czaty, jednak znacznie rozbudowane z możliwością lepszego zarządzania.

Póki co, mało wiemy na temat społeczności. Całkiem możliwe, że będzie to element podobny do rozwiązań znanych nam z Telegrama, który już dzisiaj właśnie często nazywany jest aplikacją społecznościową. Można założyć, ze funkcja ta będzie przypominać grupowe czaty jak w Telegramie, bowiem te są naprawdę rozbudowane, obsługują boty, a administratorzy mają duże możliwości zarządzania.

signal whatsapp polskie służby
(fot. Torsten Dettlaff @ Pexels)

Może to również być kanał, czyli tak zwany czat jeden-do-wielu, w którym to pisać może tylko autor, jednak wiele osób widzi publikowane posty. Wypowiedzi te natomiast można komentować w podłączonym pod kanał grupowym czacie. Na zasady działania jak w Telegramie wskazuje również fakt, że do społeczności będzie można zapraszać ludzi wykorzystując link lub kod QR.

Na większą liczbę detali jeszcze będziemy musieli poczekać. Całkiem możliwe, że to właśnie ta funkcja sprawi, że z WhatsAppa zaczniemy korzystać kompletnie inaczej oraz spędzać w nim więcej czasu.

Źródło: XDA przez telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!