Telegram: udostępnianie ekranu i grupowe wideoczaty już dostępne!

telegram

No nareszcie! Po wielu latach czekania doczekaliśmy się wszystkich najważniejszych funkcji w Telegramie! Jakiś czas temu pojawiły się prywatne rozmowy wideo, teraz natomiast przyszedł czas na udostępnianie ekranu i grupowe wideoczaty w Telegramie!

Ostatnio o Telegramie jest głośno w polskich mediach. Jeśli nie wiecie o co chodzi, to napisaliśmy specjalny artykuł, w którym postanowiliśmy wszystko wytłumaczyć:

Grupowe rozmowy wideo w Telegramie

O wprowadzeniu grupowych rozmów wideo wiedzieliśmy już od dawna. Niestety, nie znaliśmy żadnej konkretnej daty, a tym bardziej nie zostały przedstawione żadne pewne szczegóły. Aż do teraz! Telegram właśnie otrzymał aktualizację, która wprowadza grupowe rozmowy wideo oraz możliwość udostępniania ekranu.

Telegram od teraz pozwala na uruchomienie kamery w grupowych rozmowach wideo. Każde z przychodzących wideo można powiększyć oraz przypiąć. Póki co, kamerę udostępniać może jednocześnie maksymalnie 30 osób. Co ważne, ten limit zostanie niedługo zniesiony. To samo tyczy się również udostępniania ekranu.

Udostępniać możemy cały monitor, jak i poszczególne okna aplikacji. Co ważne, udostępnianie ekranu jest dostępne nie tylko w klientach desktopowych, ale również mobilnych. Warto dodać, że na komputerach i tabletach grupowe rozmowy wideo zostały zoptymalizowane tak, aby wykorzystać duże ekrany.

Co jeszcze nowego?

Wprowadzono tłumienie hałasu, dzięki czemu dźwięk rozmówców ma być o wiele czystszy i wyraźniejszy. Co ważne, każdy ma dostęp do przełącznika, który pozwala na szybkie wyłączenie tłumienia.

telegram

Dodano również animowane tła, które są generowane na bazie algorytmów. Zaimplementowano także nowe animacje wysyłania wiadomości, a nawet nowe ikony aplikacji na iOS. Nie zabrakło oczywiście nowych animowanych emoji.

telegram

Nowa aktualizacja Telegrama ma ogromny wpływ na to, co od teraz potrafi ten komunikator i jak może wzrosnąć jego popularność. Bardzo brakowało mi funkcji udostępniania ekranu, przez co musiałem korzystać albo z Discorda, albo z Jitsi. Teraz jednak wszystkie operacje, w tym możliwość współpracy z innymi, mogę robić w Telegramie.

Co ważne, w tym momencie Telegram może zastąpić inne narzędzia, chociażby Microsoft Teams oraz może być sukcesywnie wykorzystywany w środowisku pracowniczym. To są naprawdę spore możliwości zamknięte w darmowych komunikatorze.

Korzystacie z Telegrama? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!