WhatsApp pozwoli ukryć swój status

signal whatsapp polskie służby
(fot. Torsten Dettlaff @ Pexels)

WhatsApp ciągle się zmienia, a ostatnie miesiące to wręcz bombardowanie nowościami i udogodnieniami. Kolejna funkcja pozwoli nam zadbać o prywatność.

WhatsApp pozwoli ukryć status dostępności

Od jakiegoś czasu regularnie informujemy Was o nowościach, które implementuje WhatsApp. A trzeba dodać, że ostatnio komunikator naprawdę dynamicznie się rozwija. Nie tak dawno temu wspominaliśmy o opcji ukrycia niektórych elementów swojego profilu przed niechcianymi użytkownikami.

Teraz wiemy, że WhatsApp doda funkcję ukrycia swojego statusu. Jak wiecie, komunikatory pokazują czy jesteśmy dostępni, a jeśli nie jesteśmy, to można dowiedzieć się, kiedy ostatni raz byliśmy online. Dla bliskich znajomych może to być dobrą funkcją, ale raczej nie chcemy, aby obcy znali takie informacje. Dlatego też WhatsApp wprowadza modyfikację.

WABeta

I tak oto jedna z przyszłych aktualizacji komunikatora wprowadzi funkcję, która pozwoli nam wybrać kto może zobaczyć nasz status. W ustawieniach znajdziemy pozycję Last Seen & Online, gdzie dokonamy wyboru. Status Ostatnio dostępny zobaczą:

  • Wszyscy
  • Moje kontakty
  • Moje kontakty z wykluczeniem…
  • Nikt

Na temat statusu Online możemy wybrać działanie:

  • takie samo jak w przypadku Last Seen
  • Wszyscy

Oczywiście nie jest to nic nowego, bowiem w Telegramie mamy niemalże coś podobnego. W zasadzie to przy wielu nowościach WhatsAppa wspominam o tym samym – większość dodawanych funkcji już od dawna mamy w Telegramie. No nic, czekamy aż i WA doda ten element w wersji stabilnej.

Źródło: WABetaInfo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!