WhatsApp pozwoli na transfer historii czatów przy zmianie z Androida na iOS

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

Zmiana telefonu może wiązać się z wieloma problemami natury technicznej, jak transfer danych ze starego modelu na nowy. WhatsApp wychodzi problemowi naprzeciw i proponuje przeniesienie historii czatów.

Transfer danych

Użytkownicy aplikacji WhatsApp nie mają prostego życia, przynajmniej nie w kontekście dostępu do historii swoich czatów. Meta, właściciel aplikacji, w zeszłym roku dal użytkownikom możliwość transferu wspomnianej historii w przypadku przesiadki z iPhone‘a na Androida. Można było sobie wtedy zadać pytanie, o to, dlaczego nie działa to w drugą stronę? Możliwość transferu danych od dłuższego czasu była znacznie łatwiejsza, a przy użyciu apki Przenieś do iOS, sprowadzała się w zasadzie do kilku prostych tapnięć i wszystko było już na nowym telefonie. Odpowiedzi na to pytanie zapewne nigdy nie poznamy, ale na szczęście dostaliśmy w zamian za to możliwość przenoszenia historii WhatsAppa z iPhone’a na Androida.

signal whatsapp polskie służby
(fot. Torsten Dettlaff @ Pexels)

Pomiędzy systemami

Nowa funkcja jest już dostępna dla niektórych użytkowników, dlatego jeśli jesteście po zmianie telefonów, w jej trakcie, lub ja planujecie w niedalekiej przyszłości, sprawdźcie, czy już to działa. Funkcja transferu jest o tyle istotna, że przez długi czas nie było możliwości przeniesienia jej pomiędzy dwoma telefonami z różnymi systemami operacyjnymi. Biorąc pod uwagę, jak dynamicznie zmienia się rynek smartfonów, szczególnie w Europie, możliwość, którą dała nam Meta, jest silnym argumentem w dyskusji o tym, który model telefonu wybrać. Transfer będzie możliwy wyłącznie na telefonach z Androidem 5 lub nowszym i iPhonie z iOS 15,5. Niestety, ale jeśli posiadacie starsze wersje systemów, nie będziecie mogli uratować swojej historii czatów.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!