Ile pamięci RAM i wewnętrznej będzie mieć iPhone 14?

Ile pamięci RAM i wewnętrznej będzie mieć iPhone 14?

Do premiery nowego iPhona wciąż pozostało jeszcze trochę czasu, ale właśnie dowiedzieliśmy się ile pamięci RAM i tej wewnętrznej będą posiadać wszystkie modele z tej serii.

Więcej wszystkiego

Apple od zawsze bardzo dbał o to, aby ukrywać wszelką specyfikację techniczną nowych urządzeń. Nie inaczej jest w przypadku iPhona 14, o którym wiemy już sporo, ale raz na jakiś do wiadomości publicznej przeciekają kolejne informacje. W tym konkretnym przypadku wygląda na to, że Apple podtrzyma swój dotychczasowy schemat dzielenia poszczególnych modeli, w kontekście posiadanej pamięci RAM i wewnętrznej. Do tej pory podstawowe wersje różniły się od Pro i Max, na niekorzyść tych pierwszych. Dla przykładu w iPhonach 13 dostaliśmy 4GB RAMu LPDDRX4, a wersje Pro i Pro Max oferowały 6 GB tego samego typu, przy czym wszystkie wersje oferowały 128 GB pamięci wewnętrznej. W nowych modelach będzie to bardziej ujednolicone, ale nadal zauważymy spore różnice, szczególnie w kwestii wspomnianej pamięci.

Ile pamięci RAM i wewnętrznej będzie mieć iPhone 14?
Źródło: frontpagetech.com

Nowy RAM i aparaty

Apple prawdopodobnie ma zamiar wypuścić iPhona 14 z 6 GB pamięci RAM LPDDRX5 i 256 pamięci wewnętrznej dla wszystkich wersji tego modelu. Dodatkowo urządzenia Pro zostaną wyposażone w procesor A16, podczas kiedy iPhony 13 i podstawowe iPhony 14 posiadać będą wersję A15 tego podzespołu. Wersje Pro będą ponadto posiadały aparat główny 48 Mpix. Według wstępnych wyliczeń tylko te dwie zmiany mogą nas kosztować aż o około 800 zł więcej niż wersje podstawowe. Wygląda więc na to, że dostaniemy więcej RAMu i pamięci wewnętrznej na starcie, ale jeśli zdecydujemy się na wydajniejszą wersję Pro, będziemy musieli sporo dopłacić. Apple wciąż nie udostępnił dokładnej specyfikacji technicznej, dlatego ostateczne wersje mogą różnic się od, które wyciekły.

Źródło: wccftech.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!