Messenger w końcu dostał czarny motyw! Jak go włączyć?

messenger

Ciemny motyw w programach to coś, co zapewne kochają programiści, ale nie tylko. Czarne tła doceniają też nocne marki, a na telefonach zaś użytkownicy z ekranami AMOLED i OLED. Do grona aplikacji, które umożliwiają wybranie motywu dołączył dzisiaj Facebook Messenger!

Włączenie ciemnego motywu można podciągnąć do rangi easter egga

Aktywowanie ciemnego motywu nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy, że przejdziemy do ustawień i przełączymy odpowiednią opcję. Najpierw trzeba sprawić, aby ona się pojawiła.

messenger

W tym celu upewnijcie się, że Wasza aplikacja Facebook Messenger jest aktualna. Sprawdźcie, czy w Sklepie Play lub AppStore nie ma możliwości uaktualnienia. Następnie w konwersacji ze znajomym wyślijcie mu emotikon księżyca ?, który należy klikać tak długo, aż u góry ekranu pokaże się Wam informacja, że odkryliście ciemny tryb. Możecie też klikać w księżyc, który ktoś wysłał do Was.

messenger

Po tym wystarczy wejść w ustawienia aplikacji Messenger poprzez kliknięcie w swoje profilowe i zaznaczyć opcję “Tryb ciemny”. Aktualizacja ta wchodzi falowo, gdyż jeszcze nie wszyscy z rootblogowej redakcji mają możliwość włączenia ciemnego motywu, ale jest to zdecydowana większość. Sam się zdziwiłem, gdyż ja poprzednie funkcje Facebooka takie jak gradientowy czat i usuwanie wiadomości dostałem o wiele później niż inni.

messenger

Na pierwszy rzut oka wygląda wszystko wygląda na dopracowane. U mnie z początku belka nawigacyjna u dołu z FlymeOS  była biała, ale na szczęście wszystko po chwili się ujednoliciło.

Cieszy mnie fakt, że Messenger się rozwija i dodaje pożyteczne funkcje, które konkurencja ma już od dawna. Szkoda jedynie, że aplikacja wciąż jest bardzo zasobożerna.

Jeśli czarny motyw u Was działa, to podzielcie się w komentarzach i wyślijcie księżyc swoim znajomym (przede wszystkim tym, którzy mają telefon z ekranem OLED lub AMOLED)!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!