WhatsApp z reklamami już w 2020 roku. Tak będą prawdopodobnie wyglądać

whatsapp logo

Pierwsze informacje o reklamach w aplikacji WhatsApp pojawiły się już w listopadzie 2018 roku. Teraz Matt Navarra w serwisie Twitter ujawnił światu slajdy z prezentacji podczas Facebook Marketing Summit w Holandii obrazujący nam jak reklamy te będą wyglądać.

Reklamy już w 2020 roku

Bez wątpienia nie jest to dobra wiadomość dla samych użytkowników WhatsApp. Aplikacja ta od dłuższego czasu należy do Facebooka, a informacje na temat próby zarabiania podczas gdy my będziemy wysyłać wiadomości czy korzystać z aplikacji pojawiały się niejednokrotnie. Najłatwiejszym sposobem zarobku są oczywiście reklamy. Te mają w aplikacji pojawić się już w 2020 roku. Musimy jednak szczerze przyznać, że to co zamierza wprowadzić Facebook nie wydaje się zbyt uciążliwe.

whatsapp reklamy

Zapewne ci z was, którzy korzystają z WhatsApp doskonale znają opcję jaką są Statusy. Jeśli nie korzystacie z tej aplikacji to jest to coś niezwykle przypominającego Stories z Instagrama czy relacje z Facebooka. I to właśnie tam mają być umiejscowione reklamy. Tym samym jeśli będziemy chcieli przeglądać Statusy naszych znajomych to co jakiś czas będziemy musieli spojrzeć także na reklamę, mniej lub bardziej przydatnego, nam produktu lub usługi. Oczywiście sami użytkownicy nie przyjmą nowej wersji aplikacji zbyt pozytywnie, ale zapewne po krótkiej chwili się do niej przyzwyczają.

Zobacz także: WhatsApp idzie za Messengerem i testuje ciemny tryb w aplikacji

Czy to oznacza, że w WhatsApp nie będzie więcej reklam? Tego nie byłbym taki pewny. Każdy producent czy właściciel danej aplikacji chce na niej zarobić jak najwięcej. Tym samym bardzo możliwe, że Facebook w przyszłości będzie chciał umieścić w WhatsAppie jeszcze więcej reklam i to nie tylko w samych Statusach, ale także w innych miejscach. Czy to oznacza, że użytkownicy będą szukać innego komunikatora? Zapewne cześć osób postanowi spróbować konkurencyjnych rozwiązań, ale duża cześć użytkowników nie zrezygnuje z czegoś co zna od dłuższego czasu.

Co myślicie o wprowadzeniu reklam w WhatsAppie? Czy to spowoduje, że będziecie szukać innego komunikatora? Zapraszamy do dyskusji!

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!