Wiadomości Google zbanowane w Rosji

wiadomości Google Rosja

Rosja blokuje kolejne platformy niemalże taśmowo. Obywatele tamtego kraju już musieli pożegnać się z Instagramem. Teraz czas przyszedł na Wiadomości Google.

Aplikacja Wiadomości Google zakończyła karierę w Rosji

Roskomnadzor ponownie podjął się blokowania zachodnich usług. Tym razem padło na popularną aplikację Wiadomości Google. Zarzut jest całkiem oczywisty (dla Rosji), czyli “dostęp do fałszywych informacji dotyczących wydarzeń na Ukrainie”. Można jednak się domyślić, że chodzi o prosty dostęp do informacji, które nie wyszły spod ręki rosyjskiej cenzury i są niezależne. Blokadę potwierdza sam Google. Gigant dodaje, że starał się utrzymać usługę w Rosji tak długo, jak to możliwe.

google news

Roskomnadzor przypomina, że za rozpowszechnianie fałszywych informacji o siłach zbrojnych Rosji podlega odpowiedzialności karnej. Warto dodać, że chodzi tutaj o informacje niezgodne z retoryką i propagandą Rosji. Służby tamtego kraju walczą również z innymi usługodawcami.

Wiadomości Google to pewnego rodzaju agregat wiadomości. Program zbiera różne odnośniki do newsów z przeróżnych witryn, a następnie prezentuje je w jednolitej formie. W sumie to zasada działania jest całkiem podobna do RSS, ale w przypadku RSS nie mamy do czynienia z algorytmami, które podpowiadają nam treści.

Źródło: The Guardian przez Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!