Wiedźmin 3 już oficjalnie na konsoli Steam Deck!

steam deck wiedźmin 3
(fot. The Witcher)

Steam Deck powoli się rozpędza i coraz większa liczba gier zostaje oznaczona jako Zweryfikowana. Do tego grona dołączyła prawdziwa petarda – Wiedźmin 3.

Wiedźmin 3 oficjalnie na Steam Deck

O tym, że CD Projekt RED testuje Wiedźmina na Steam Decku, to wiedzieliśmy już dawno, bowiem sami twórcy się tym chwalili. Konsola natomiast jest dostępna na rynku już od parunastu dni. Dzisiaj natomiast, na oficjalnym profilu Wiedźmina na Twitterze, pojawiła się informacja, że gra od teraz cieszy się statusem Verified na Steam Deck.

To oznacza, że gra działa w 100% dobrze, a doświadczenia są tak samo dobre jak na innych konsolach. Warto zaznaczyć, że te informację udostępnili sami twórcy Wiedźmina, a więc jest ogromna szansa na to, że inne gry CD Projekt również dostaną status Zweryfikowana na Decku – mowa tu chociażby o Wiedźminie 1, Wiedźminie 2 oraz Cyberpunku 2077. Warto dodać, że te gry już działają na konsoli (a już na 100% CP2077, który póki co ma status Grywalna).

Muszę zaznaczyć, że Steam Deck nie jest pierwszą przenośną konsolą, na której oficjalnie zagramy w Wiedźmina 3. Odpowiednia wersja została wydana również na Nintendo Switch. Na Decku natomiast możemy spodziewać się o wiele lepszej grafiki i wyższej liczby klatek na sekundę. Dlatego też ta premiera jest taka ważna.

Źródło: @witchergame

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!