Wiedźmin 3 znowu bije rekordy popularności, CDP Red ma powody do zadowolenia!

witcher_3_wiedzmin_3

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra zaprezentowana ładne kilka lat temu. Jest to najnowsza produkcja z serii RPG-ów od CDP Red opartych na sadze Sapkowskiego. Teraz Wiedźmin przeżywa swój renesans i znów cieszy się ogromną popularnością. Ponadto firma notuje świetne wyniki na giełdzie, jest się zatem z czego cieszyć. 

Aktualny skok popularności gry Wiedźmin 3 jest spowodowany oczywiście serialem Netflixa 

Wywołał on niezły szum medialny, z czego Redzi muszą być zadowoleni. Nie przyłożyli oni ręki do produkcji serialu a mimo to ich gra przeżywa renesans. Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem jest ona świetnym sposobem na radzenie sobie z kacem po serialu. CDP Red wykonali kawał świetnej roboty przy grze, więc jej fabularne zawiłości na pewno przypadną do gustu fanom serialu, którzy czekają na kontynuację. A do tej zostało jeszcze sporo czasu… 

Netflix potwierdził, że prace nad kolejnym sezonem Wiedźmina trwają, jednak nie wyjdzie on w 2020 roku. Miłośnikom tej historii przyjdzie poczekać do 2021 roku na ekranizację dalszych losów najbardziej znanego łowcy potworów. Wracając do gry, Wiedźmin 3: Dziki Gon pobił na Steam rekord graczy, który został ustanowiony przy premierze. A Steam to tylko wierzchołek góry lodowej, albowiem są jeszcze konsole i inne platformy dystrybucji cyfrowej, chociażby nasz polski GOG. Przy produkcji czas spędziło ostatnio rekordowe 94 tysięcy graczy. Wow, taka liczba przy grze zaprezentowanej w 2015 roku robi wrażenie! 

wiedźmin 3 cena akcji cdp red

Zobacz też: Geralt na urlopie pilotuje mechy? Tak, bohaterowie Wiedźmina trafili do innej gry!

Teraz szybki rzut oka na cenę akcji CD Projektu. Widać wyraźny wystrzał w górę związany z premierą serialu od Netflixa. Ponadto cieszyć się może Andrzej Sapkowski, którego książki świetnie sprzedają się choćby na Amazonie. Teraz pozostaje nam liczyć, że Cyberpunk 2077 również okaże się sukcesem i nasza rodzima firma dalej będzie notować dobre wyniki sprzedaży i wzrost ceny akcji. W końcu to nasze dobro eksportowe! 

Oglądaliście już serial o Wiedźminie od Netflixa? Jeśli tak to jak wrażenia? Ja jeszcze nie zacząłem, więc proszę bez spojlerów w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!