Wielka fabryka pamięci w Polsce! GOODRAM z kolejnym projektem

goodram
(fot. GOODRAM)

Nie wiem czy wiecie, ale marka GOODRAM jest w polskich rękach i należy do firmy Wilk Elektronik. Jest to również jedyny producent pamięci komputerowych w Europie. Jak się okazuje, przedsiębiorstwo zaplanowało wielką inwestycję, największą od 2003 roku.

GOODRAM chce być większy

Markę GOODRAM zapewne znacie, bowiem jest ona znana z produkcji dysków komputerowych, pamięci RAM, a także pamięci przenośnej. Sam w swojej Malince Pi 3 mam kartę pamięci tej marki (a także jeden dysk SSD podłączony do Xboxa, a drugi wkręcony w laptopie). Za GOODRAM stoi firma Wilk Elektronik z Polski, która jednocześnie jest jedynym producentem tego typu podzespołów w Polsce. Jak się okazuje, jeszcze w ubiegłym roku przedsiębiorstwo rozpoczęło budowę nowego obiektu.

Nie licząc wyposażenia i maszyn w nowej hali, inwestycja w rozbudowę firmy będzie kosztowała około 20 milionów złotych. To dla nas największa inwestycja od momentu uruchomienia zakładu produkcyjnego w 2003 roku.

Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA.

Obiekt ten ma być magazynem wysokiego składowania oraz nową halą produkcyjną. Koszt tej inwestycji to aż 20 mln złotych. Budowa zakończy się jeszcze w II połowie 2022 roku, a dotychczasowa powierzchnia 3000 metrów kwadratowych powiększy się o kolejne 1140 w części magazynowo-logistycznej i 1200 w obszarze produkcji.

Po 9 miesiącach zakończono prace budowlane związane z główną konstrukcją, a budynek został także przykryty dachem. Nowa budowla ma skrywać drugą linię przeznaczoną do montażu powierzchniowego (SMT), a także ma zostać uruchomiona nowa linia testowania produktów oraz zautomatyzowanej linii procesu pakowania.

goodram
Karta pamięci GOODRAM IRDM

Trzeba dodać, że rozbudowa zakładu pracy, to również poszukiwanie nowych rąk do niej. Dlatego też już teraz firma zapowiada, że będzie zwiększać zatrudnienie w wielu pionach – od produkcji, po sprzedaż i marketing.

Źródło: Wilk Elektronik przez Benchmark

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!