Wiemy kiedy zadebiutuje Xiaomi Mi Band 5

Wiemy kiedy zadebiutuje Xiaomi Mi Band 5

Opaski sportowe Xiaomi są naprawdę bardzo popularne na całym świecie. Główną przyczyną tego jest fakt, że z generacji na generację oferują coraz więcej możliwości przy utrzymaniu ceny na niewysokim poziomie. Mi Band 4 podbił poprzeczkę bardzo wysoko, głownie dlatego, że pojawił się w nim kolorowy ekran AMOLED. Pora jednak, żeby i on doczekał się następcy.

Nowości w Xiaomi Mi Band 5

Nowa opaska pod względem projektu ma się nie różnić znacząco od Mi Banda 4, jednak wiemy, że najprawdopodobniej zostanie ona wyposażona w większy ekran o przekątnej 1,2 cala (vs 0,95 cala) i wyższej rozdzielczości. Użytkownicy w Chinach mają otrzymać wirtualnego asystenta Xiao Ai, podczas gdy osoby z innych krajów Amazon Alexa. Mówi się, że chińska wersja zaoferuje moduł NFC, a ta międzynarodowa nie, choć mam ogromna nadzieję, że będzie raczej odwrotnie.

Zobacz też: Do sieci wyciekły specyfikacje trzech nadchodzących smartfonów Redmi

Kolejnymi, sporymi nowościami w Xiaomi Mi Band 5 mają być funkcje sportowo-zdrowotne, czyli możliwość mierzenia poziomu saturacji krwi tlenem (SpO2) oraz monitorowania cyklu menstruacyjnego, a także algorytmy obliczające, ile użytkownik powinien dziennie ćwiczyć, aby zachować zdrowie. W opasce ma się też pojawić opcja wykorzystania wywoływania spustu migawki w aparacie sparowanego smartfonu.

Kiedy premiera?

Udostępnione informacje wskazują, że Xiaomi Mi Band 5 trafi do sprzedaży w Chinach w trakcie festiwalu zakupów o nazwie “618”. Odbędzie się to już 11 czerwca. Prawdopodobnie nieco później będzie dostępny w znanych chińskich sklepach z opcją dostawy do Polski. Nie ma jeszcze żadnych informacji na temat tego, kiedy rozpocznie się międzynarodowa dystrybucja.

Wiemy kiedy zadebiutuje Xiaomi Mi Band 5

Czekacie na premierę sportowej opaski Xiaomi kolejnej generacji? Na jakie zmiany liczycie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!