Wike pomoże Ci w uczeniu się z Wikipedią

Wike
Wike

Wikipedia to platforma, którą pewnie zna każdy. Wielokrotnie można tam “wpaść” na wiele godzin researchu i poznawania wielu rzeczy. Jednak czytanie całych bloków tekstu w przeglądarce internetowej może być nieprzyjemne. Dlatego powstała aplikacja Wike.

Wike – pomoc w researchu na Wikipedii

Wike to aplikacja zbudowana z użyciem GTK4+LibAdwaita dedykowana systemom typu Linux. Zainstalujemy ją za pośrednictwem Flathub i w mgnieniu oka uzyskamy dostęp do całej bazy wiedzy w Wikipedii. Co więc oferuje aplikacja?

Przede wszystkim należy pochwalić motywy. Dostajemy opcję swobodnego wyboru pomiędzy jasnym, ciemnym oraz jasny solarized. Jest to spore ułatwienie, zwłaszcza mowa tu o ostatnim motywie. Aplikacja także wykorzystuje systemowy font. Nie zabrakło obsługi kart, co umożliwia szybkie porównywanie informacji.

Możemy też wysunąć boczny panel, który zawiera ToC, czyli spis treści czytanego artykułu. Wielu zainteresuje też opcja wydruku (również do pliku PDF). Ponadto można zmieniać języki (z opcją wybrania kilku ulubionych). Mało tego, od wersji 2.0 Wike oferuje responsywny interfejs, który skaluje się nawet na urządzeniach mobilnych. Mi również podoba się funkcja type-to-search. Wystarczy zacząć pisać, aby od razu wyszukiwać nowe rzeczy – bez klikania na pole tekstowe wyszukiwarki.

Spis treści jest zawsze pod ręką
Spis treści jest zawsze pod ręką

Wike – jak zainstalować?

Aplikacja Wike została udostępniona na Flathub. Można ją pobrać z podlinkowanej strony, albo w sklepie z aplikacjami lub za pomocą poniższej komendy.

flatpak install flathub com.github.hugolabe.Wike
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!