Wiko chce wrócić na rynek z pomocą Huawei

Wiko Logo

Marka Wiko była dostępna w Polsce jeszcze kilka lat temu, ale nie zdobyła większej popularności. Jak się okazuje, brand może wrócić do żywych z… telefonem Huawei.

Wiko wróci i to z ofertą telefonów Huawei

Markę Wiko poznałem jeszcze w 2016 roku, kiedy to testowałem trzy modele – Wiko Jerry, Wiko U FEEL oraz Wiko Pulp 4G. Jak na tamte czasy, nie były to telefony złe, jednak w tych samych pieniądzach można było znaleźć coś lepszego, przyjemniejszego. Francuska marka zdecydowanie celowała raczej w niską półkę cenową, a najdroższym smartfonem – w tamtym okresie – był U FEEL. Niektóre z modeli były po prostu rebrandami smartfonów innych producentów.

O Wiko jakoś zapomniałem, a marka jakby wyszła z naszego rynku. W sierpniu jednak pojawił się model Wiko Voix, który trafił do T-Mobile w Stanach Zjednoczonych. Teraz natomiast do sieci wyciekły grafiki przedstawiające Wiko 5G, który będzie pierwszym urządzeniem Francuzów wprowadzonym na chiński rynek. Mało tego, premiera odbędzie się już za kilka dni, dokładnie 27 grudnia 2022 roku.

Wiko 5G
(fot. gsmarena)

Telefon ma zaoferować obsługę 5G (o czym świadczy nazwa), ale też aparat 108 MP, szybkie ładowanie 66 W oraz wbudowaną pamięć 256 GB. Marka nie mówi tego wprost, ale urządzenie wygląda jak Huawei nova 9 SE. Jednak w sprzęcie powinien znaleźć się inny procesor, aby zezwolić na obsługę sieci 5G.

Huawei nova 9
Huawei nova 9

Przewidywania te zbiegają się z komunikatami Huawei. Jak niegdyś zapowiedziano, producent chce licencjonować swoje smartfony innym brandom. Czy Wiko 5G w rzeczywistości będzie smartfonem Huawei? Prawdopodobnie tak, ale pewność uzyskamy już za kilka dni.

Źródło: GSMarena przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!