Windows 10 Mobile pogrzebany – Microsoft zachęca użytkowników do…

Windows 10 Mobile

Microsoftu od lat nie potrafił znaleźć swojego miejsca na rynku systemów mobilnych. W minionym roku Microsoft ogłosił koniec rozwoju Windowsa 10 Mobile. Teraz już wiemy, że firma jeszcze w tym roku przestaje wspierać W10M. System, który miał kusić integracją z desktopem, okazał się niewypałem i nie poradził sobie z konkurencją.

Rychły koniec był pewny od dłuższego czasu

Microsoft zakomunikował, że koniec udostępniania poprawek oraz aktualizacji zabezpieczeń nastąpi 10 grudnia 2019 roku. Wtedy też zamknięte zostanie wsparcie techniczne dla użytkowników. Osobiście nie chciałbym korzystać z telefonu, który może posiadać jakieś luki, które nie dostaną nigdy łatki. Stopniowo wyłączane będą usługi powiązane z Windows 10 Mobile. Kopie zapasowe ustawień i wiadomości przestaną działać w marcu 2020 roku, a od grudnia 2020 roku nie będzie można korzystać z chmury ze zdjęciami.

Windows 10 Mobile

Co ze sklepem z aplikacjami? Microsoft może utrzymywać go jeszcze przez pewien czas bo zakończeniu wsparcia, wszystko zależy jak dużo użytkowników zostanie przy tym systemie. A nie uważam żeby pozostało ich dużo, system ten nigdy nie cieszył się dużą popularnością. Sam przez pewien czas z niego korzystałem i Windows 10 Mobile był ciekawym systemem, którego uśmiercił ubogi wybór aplikacji i gier. Denerwujący był fakt, że nawet popularne programy do obsługi social mediów były słabe i brakowało im wielu podstawowych funkcji.

Zobacz też: Microsoft się poddaje. Szef amerykańskiej firmy chce aby Cortana pomagała Asystentowi Google

Co Microsoft rekomenduje użytkownikom Windowsa 10 Mobile?

Microsoft poleca… zmienić smartfon z którego korzystamy na taki z systemem od Apple lub od Google. Dodatkowo informuje, że to tam dostępne będą ich usługi oraz mobilne aplikacje od nich, m. in. pakiet Office, Skype czy ich Launcher dla Androida. Cóż, gdybym wciąż był aktywnym użytkownikiem Windowsa 10 Mobile nie byłbym zadowolony z takiego obrotu sprawy. Kupując telefon chcemy żeby działał on poprawie i był wspierany przez dłuższy czas. Chociaż z drugiej strony nie dziwię się trochę Microsoftowi. Wątpię, że przynosiło im to jakiekolwiek sensowne zyski, po prostu się nie opłacało…

Czy korzystaliście, lub dalej korzystacie z systemu Microsoftu? Napiszcie w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!