Strona główna Aktualności Ktoś uruchomił Windowsa 10 i Call of Duty na... OnePlus 6T

Ktoś uruchomił Windowsa 10 i Call of Duty na… OnePlus 6T

-

Od kiedy pojawiły się urządzenia z procesorami ARM i Windowsem 10, to niezależni deweloperzy uruchamiają ten system niemalże na ogromnej liczbie sprzętu. Tym razem znalazła się osoba, która zainstalowała Windowsa na OnePlus 6T.

Procesory od Qualcomma są coraz popularniejsze wśród desktopów

Trzeba przyznać – ostatnio coraz większą popularność zyskują laptopy z procesorami ARM. Zaledwie kilka dni temu pisałem o tym, że deweloperzy pracują nad uruchomieniem i zoptymalizowaniem Linuksa na tego typu platformy.

oneplus 6t windows 10

Musimy jednak pamiętać o tym, że już na rynku znajdziemy wiele urządzeń z procesorami ARM – są to oczywiście smartfony i to właśnie na jednym z nich pewnemu programiście udało się zainstalować Windowsa 10 i uruchomić popularną grę.

Polecamy również: Linux może być popularnym systemem na laptopy z procesorami ARM

Windows 10 na OnePlus 6T wygląda świetnie

Grupa NTAuthority już jakiś czas temu zaprezentowała działanie Windowsa 10 na smartfonie Google Pixel 3XL. Tym razem postanowili przeportować system od Microsoftu na OnePlusa 6T. Na nagraniu wideo, oprócz działania OS-a, możemy zobaczyć jak użytkownik gra w grę Call of Duty Modern Warfare 2 uruchomioną dzięki wbudowanemu emulatorowi x86 oraz sterownikom Adreno.

Trzeba przyznać, że nie tylko uruchomienie popularnego FPS-a zadziwia, ale również niezwykle płynne działanie Windowsa 10 i świetna współpraca systemu z ekranem dotykowym.

Samo w sobie instalowanie pełnej wersji Windowsa 10 nie ma większego sensu – korzystanie z niedostosowanego do tak małego ekranu systemu może być naprawdę uciążliwe. Działania takie jednak pokazują nam jak wydajne stały się smartfony, które potrafią coraz więcej.

Warto przeczytać: SPURV pozwoli na natywne uruchomienie aplikacji z Androida na dystrybucjach Linuksa

Kto wie, ale możliwe, że w przyszłości będziemy mieli na smartfonach dwa systemy – jeden mobilny do codziennego użytku oraz drugi desktopowy – do korzystania w połączeniu z monitorem, klawiaturą i innymi peryferiami. I co ważne, byłby to pełny system stworzony z myślą o komputerach, a nie jego okrojona wersja (np. Microsoft Continuum).

A Wy co o tym myślicie? Chcielibyście korzystać z Windowsa 10 na smartfonie? Dajcie znać w komentarzu.

ŹródłoNTAuthority

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej