Ustawienia Windows 11 otrzymają animowane ikony sekcji!

Windows 11 Insider Preview - Build 25188 - Ikony sekcji ustawień

Członkowie programu Windows Insider w kanale Dev dla systemu Windows 11 otrzymali wczoraj (24.08.2022) nową aktualizację z kompilacją 25188, która wprowadza kilka drobnych zmian. Do nich należą nowe ustawienia klawiatury dotykowej czy zmiana domyślnego programu terminala na Windows Terminal.

Windows 11 Insider Preview - Build 25188 - Pobieranie aktualizacji w Windows Update
Windows 11 Insider Preview – Build 25188 – Pobieranie aktualizacji w Windows Update

Użytkownik Rafael Rivera doszukał się z nowej kompilacji kolejnej nowości, której Microsoft jeszcze ujawniać nie chciał. Ukryta zmiana to animowane ikony poszczególnych sekcji w aplikacji ustawień. Po aktualizacji nie zauważymy żadnych animacji, te musimy sami włączyć korzystając z narzędzia ViVeTool, które możemy pobrać z GitHuba. Narzędzie wielokrotnie bywało przydatne przy włączeniu ukrytych funkcji Windowsa, np. kart w Eksploratorze Plików, kiedy były one jeszcze ukryte.

Windows 11 Insider Preview - Build 25188 - Włączanie funkcji narzędziem ViVeTool
Windows 11 Insider Preview – Build 25188 – Włączanie funkcji narzędziem ViVeTool

Po pobraniu archiwum ZIP musimy je rozpakować, następnie kopiujemy ścieżkę do rozpakowanego folderu. Otwieramy cmd, wpisujemy “cd“, dajemy space i wklejamy ścieżkę skrótem Ctrl + V.

cd C:\Users\sebek\Desktop\ViVeTool-v0.3.1

Kiedy już znajdziemy się w odpowiednim katalogu możemy włączyć funkcję poniższą komendą.

vivetool /enable /id:34878152

I gotowe! Nie musimy nawet uruchamiać ponownie systemu, możemy otworzyć aplikację ustawień i cieszyć się animowanymi ikonami w ustawieniach.

Windows 11 Insider Preview - Build 25188 - Animowane ikony sekcji ustawień
Windows 11 Insider Preview – Build 25188 – Animowane ikony sekcji ustawień

Miło byłoby zobaczyć animowane ikony w aktualizacji Windows 11 2022 update, znanej jeszcze do niedawana jako 22H2. Niestety jednak nie wiemy kiedy i czy funkcja trafi do testowania w rękach Insiderów, ani tym bardziej czy w ogóle ostatecznie trafi do stabilnego wydania systemu Windows 11.

Źródło: Neowin

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!