Windows 11 pomoże Ci w skupieniu się na pracy. Wszystko za sprawą tej funkcji

windows 11

Pomodoro to popularna technika pozwalająca skupić się na pracy. Specjalny zegar odlicza czas – zazwyczaj 15-25 minut – podczas którego musimy skupić się na danym zadaniu. Po tym mamy 5 minut przerwy i znowu wracamy do pracy. Jak się okazuje, Microsoft zamierza zaimplementować Pomodoro do systemu Windows 11.

Windows 11 pomoże Ci się skupić na pracy

Jak się okazuje, Windows 11 zaoferuje znacznie rozbudowaną aplikację Zegara. Oprócz standardowych alarmów, stoperów i minutników, dostaniemy cały segment poświęcony pracy i skupieniu się na niej. “Tryb skupienia” będzie odliczać dany czas (tak jak Pomodoro), podczas którego musimy zająć się wybranym zadaniem. Oczywiście po kilkunastu minutach otrzymamy chwilę przerwy.

Całość jednak ma być bardzo dobrze zintegrowana z resztą systemu, co ciekawie przedstawia poniższy film.

Jak możemy zauważyć, nie będzie to tylko sam timer, ale również zbieranie statystyk o naszych stanach skupienia. Ponadto będziemy mieli szybki dostęp do zadań z aplikacji Microsoft To-Do, oraz – co wyjątkowo ciekawe – do Spotify. Obecność pierwszego programu wydaje się być całkiem oczywista – od razu będziemy mogli sobie zaznaczać rzeczy, które właśnie zrobiliśmy. Drugi natomiast przyda się tym, co potrzebują jakiejś muzyki w tle. Przypuszczam, że aplikacja będzie podsuwać specjalne playlisty stworzone właśnie z myślą o skupieniu i pracy.

Funkcja ma pojawić się w Windows 11 Beta już w ciągu kilku najbliższych dni. Jestem jej bardzo ciekawy. Warto dodać, że podobne funkcje znajdziemy w Linuxie – w GNOME za sprawą wtyczki Time++, a KDE Plasma natomiast ma własne narzędzie dostępne w ich repozytoriach.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!