Windows 11 doda nowe widżety dla Spotify, Game Pass i Messengera

Windows 11 doda nowe widżety dla Spotify, Game Pass i Messengera

Microsoft wciąż stara się ulepszyć Windowsa 11. Nowym pomysłem na lepszą integrację wielu różnych aplikacji, mają być widżety.

Nowe widżety

Korzystając z wielu aplikacji jednocześnie, nie jest trudno czasami zgubić się w tym, gdzie je odszukać. Proces ten może skrócić nowy pomysł Microsoftu, który ma na celu również lepszą integrację programów, z których korzystamy najczęściej. Należą do nich Messenger, Spotify, a także Game Pass oferujący możliwość gry w tytuły dostępnie na konsoli Xbox. Wersje testowe tego pomysłu pojawiły się w wersjach 22623.1325 oraz 22621.1325 Windowsa 11. Jeśli chcecie zobaczyć, jak to wygląda, upewnijcie się, że wszystkie wymienione wyżej aplikacje na Waszych komputerach są zaktualizowane do najnowszych wersji.

Windows 11 doda nowe widżety dla Spotify, Game Pass i Messengera
Źródło: xdadevelopers.com

Pierwszy krok

Dodawanie nowych widżetów wymaga aktualizacji aplikacji. Po tym procesie wystarczy dodać je w wybranym układzie. Nowa funkcja jest efektem pracy Microsoftu nad umożliwieniem niezależnym twórcom na tworzenie swoich własnych widżetów. Wcześniej nie było to możliwe, dlatego, jeśli pomysł się przyjmie, możemy spodziewać się znacznie większej liczby opcji ich dodawania w Windowsie 11. Pierwsza partia widżetów wygląda na bardzo funkcjonalną, dlatego dalsze prace nad projektem mogą okazać się cennym dodatkiem mającym na celu podniesienie komfortu korzystania z Windowsa 11.

Źródło: xdadevelopers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!