Windows 11 rozszerzy możliwości przechwytywania mowy o nowe języki

Windows 11

Nowa wersja systemu Windows 11 przeznaczona dla członków Windows Insider, jest bogatsza o szerszy zakres języków możliwych do przechwycenia w czasie rzeczywistym.

Nowe możliwości

Przechwytywanie mowy w czasie rzeczywistym od niedawna stało się szczególnie ciekawym tematem. Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy niezwykle popularne stały się aplikacje i programy do nawiązywania połączeń zdalnych. Dla osób, które borykają się z częściowym, lub całkowitym brakiem słuchu oznaczało to jednak spore problemy. Dlatego też Microsoft opracował oprogramowanie do przechwytywania mowy, ale działające do tej pory wyłącznie z językiem angielskim. Nowa wersja Windowsa 11 (25300), ma to zmienić.

Windows 11 rozszerzy możliwości przechwytywania mowy o nowe języki
Źródło: Microsoft

Nowe języki

Na chwilę obecną z usprawnień mogą korzystać wyłącznie członkowie programu Windows Insider. Od nich też dowiadujemy się, że Microsoft wprowadził przechwytywanie mowy dla kilku dodatkowych dialektów angielskiego, a także języka: chińskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, portugalskiego i hiszpańskiego. Dla niektórych są to wersje podstawowe, które zapewne podobnie jak angielski we wcześniejszej formie, będą wymagać dopracowania i rozszerzenia na inne dialekty. Co z językiem polskim? Niestety Microsoft nie udzielił żadnych informacji, czy i ewentualnie kiedy mogłaby się pojawić obsługa naszego języka w Windows 11.

Źródło: xdadevelopers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!