Windows 12 Lite cieszy się ogromną popularnością, ale społeczność Linuxa nie jest z tego zadowolona

Windows 12 Lite cieszy się ogromną popularnością, ale społeczność Linuxa nie jest z tego zadowolona

Ostatnio w internecie głośno jest o tworze zwanym Windows 12 Lite – piszą o nim zagraniczne, jak i polskie portale. Dystrybucja ta nie jest jednak niczym odkrywczym, a społeczność Linuxa nie jest z niej zbyt zadowolona, zwłaszcza prawdziwi twórcy tego systemu. No właśnie, kto jest prawdziwym twórcą Windowsa 12 Lite?

Windows 12 Lite to w rzeczywistości Linux Lite w kiepskim przebraniu

Od kilku dni głośno jest o systemie kryjącym się pod nazwą Windows 12 Lite. Nie jest to jednak kompletnie nowe wydanie Windowsa od Microsoftu, a dystrybucja Linuxa. Co ważne, nie jest to żaden nowy Linux – dokładnie jest to Linux Lite, o którym niedawno pisaliśmy w >>tym wpisie<<. Ktoś jednak postanowił wziąć ten projekt, lekko zmodyfikować i nazwać go właśnie Windows 12 Lite. Mało tego, za ten “produkt” życzy sobie aż 15 GBP, czyli około 76 złotych.

Warto przeczytać: Linux Lite uaktualniony do wersji 4.8. Deweloperzy chcą wykorzystać koniec wsparcia dla Windowsa 7

Windows 12 Lite chwali się tym, że jego interfejs zachowuje się podobnie jak ten na Windowsie. I tutaj muszę się wtrącić. To właśnie twórcy Linux Lite ciężko pracowali nad tym, aby ich system zachowywał się podobnie do Windowsa. Ba! Ostatnia aktualizacja tejże dystrybucji jeszcze to spotęgowała, a to po to, aby osobom przechodzącym z Windowsa 7 było łatwiej przywyknąć do nowego systemu. Warto dodać, że Linux Lite to darmowy system i nie musimy płacić ani grosza za licencję.

Niezadowolenia nie kryją twórcy Linux Lite, którzy za pośrednictwem Twittera pokrótce wyjaśniają sprawę.

Osoby popularne w świecie Linuxa również nie są zbyt zadowolone z tego projektu. Mało tego, wielu twierdzi, że wykorzystanie nazwy własnej Windows jest kompletnie nie na miejscu i może to zrodzić wiele poważnych problemów. My natomiast odradzamy kupowania systemu Windows 12 Lite. Jest to produkt niewiadomego pochodzenia, za który nie powinniśmy płacić. Jeśli chcesz spróbować Linuxa to może zrobić to kompletnie za darmo pobierając wybraną dystrybucję, nawet pierwowzór Windowsa 12 Lite, czyli Linux Lite.

Korzystasz z Linuxa? Daj znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!