Usługa Windows 365 Business oferuje od teraz Windowsa 11 w chmurze

Windows-365-microsoft-website

Minęły dwa miesiące od kiedy Microsoft dodał do usługi Windows 365 Enterprise wsparcie dla Windowsa 11. Teraz gigant z Redmond ogłasza wejście systemu Windows 11 do wersji Business usługi Windows 365.

Nowości w usłudze Windows 365

Windows 365 to usługa dająca dostęp do systemu operacyjnego Windows w chmurze. To znaczy, że możemy skorzystać z systemu Windows, jego aplikacji danych i ustawień z dowolnego miejsca i urządzenia przy użyciu przeglądarki internetowej. System wraz z wszystkimi danymi znajduje się w chmurze, czyli a serwerach Microsoftu, a więc nie jest on bezpośrednio zainstalowany na naszym urządzeniu. Możemy się z nim jedynie połączyć przez internet. Takie rozwiązanie bywa może być szczególnie przydatne dla firm i przedsiębiorstw.

Ponadto administratorzy zyskują nowe możliwości. Pojawiły się nowe funkcje zarządzania cyklem życia systemu. W ich skład wchodzi m. in możliwość ustawienia domyślnego systemu operacyjnego oraz typu konta dla urządzeń użytkowników na poziomie organizacji, a także akcji na poziomie urządzenia dla poszczególnych komputerów w chmurze.

Kolejną nowością jest dostępność Microsoft Graph API dla usługi Windows 365 Business. Umożliwi to organizacjom tworzenie w ramach usługi nowych możliwość i automatyzacji.

Źródło: MSPoweruser

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!