Windows Mobile jeszcze żywy! A przynajmniej w filmie Czarna Wdowa

czarna wdowa windows 10 mobile
(fot. Wallpapercave)

Jeszcze jakiś czas temu w świecie smartfonów mieliśmy 3 duże systemy operacyjne – Android, iOS oraz Windows Phone (lub Windows 10 Mobile). Ten ostatni został jednak porzucony dwa lata temu, a my szybko o nim zapomnieliśmy. Aż do teraz, bowiem w filmie Czarna Wdowa postacie korzystają z Windows 10 Mobile!

Windows 10 Mobile w filmie Czarna Wdowa

Niegdyś mogliśmy często spotkać się z urządzeniami z Windows Phone w filmach lub serialach. W tym momencie jestem w stanie przypomnieć sobie chociażby House of Cards. Zazwyczaj jednak aktorzy używają iPhone’ów. Co ciekawe, inaczej jest w przypadku filmu Czarna Wdowa.

Otóż w najnowszym filmie Marvela pojawiają się sceny, gdzie tytułowa bohaterka korzysta właśnie z Lumii pracującej pod kontrolą systemu Windows 10 Mobile. Dlaczego? Otóż historia dzieła dzieje się kilka lat temu, a więc w czasach, kiedy Windows na smartfonach był częsty i popularny.

windows 10 mobile czarna wdowa
(fot. Marvel Studios)

Fakt Korzystania z Windowsa na smartfonie przez Czarną Wdowę nie musiał być opłacany przez Microsoft – to nie miałoby sensu, bowiem przecież od kilku lat ten OS nie jest już wspierany. Myślę, że może być to dbałość o szczegóły i wierność. Mogło być też tak, że sceny do filmu zostały po prostu nagrane te kilka lat temu, kiedy to z Windowsa Mobile dalej się korzystało.

Film Czarna Wdowa to szpiegowski thriller od Marvel Studios. Dzieło jest częścią uniwersum Avenegersów. Tytułową bohaterkę Nataszę Romanow mogliśmy już poznać w poprzednich filmach z tego świata. Czarna Wdowa zadebiutowała w polskich kinach 9 lipca 2021 roku.

Źródło: Windows Central, android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!