Windows Subsystem for Android ukazał się w Microsoft Store

Windows 11

Obsługa aplikacji z Androida w Windows 11 jest według mnie jedną z kluczowych nowości, która została zapowiedziana na konferencji Microsoftu. To funkcja, która przyda się nie tylko osobom korzystającym z komputera w celach bardziej profesjonalnych, ale zwłaszcza zwykłym użytkownikom, którzy są nastawieni na rozrywkę i multimedia. Sporą część “naszej uwagi” w tym sektorze przejęły aplikacje na telefonach, dlatego Microsoft chce ją odzyskać. Oferując dobrze znane apki z Androida na Windowsie.

Windows Subsystem for Android i jego wymagania sprzętowe

W sklepie Microsoft Store pojawiło się już specjalne środowisko, które pozwoli na uruchamianie aplikacji Androida na Windowsie. Nosi nazwę Windows Subsystem for Android. Polska nazwa, która zapewne wkrótce się pojawi powinna brzmieć Podsystem Windows dla systemu Android.

windows subsystem for android

W sklepie Microsoftu możemy przeczytać, że aplikacja służy do celów testowych, a także jest prośba, by nie robić zrzutów ekranu ani nie komunikować o zawartości. Cóż, chyba ktoś opublikował to środowisko szerszemu gronu niż powinien.

Windows Subsystem for Android ukazał się w Microsoft Store

Mamy też wymagania systemowe WSA, które informują, że rekomendowane jest 16 GB RAM-u – to dość sporo. Windows Subsystem for Android będzie można zainstalować na Xbox One lub komputerze z systemem Windows 10 w wersji 22000.0 lub wyższej (czyli tak naprawdę jest to oznaczenie kompilacji Windows 11).

Podsystem Windows dla systemu Android znajdziecie w Microsoft Store.

Źródło: materiały własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!