Windows 11: znamy datę oficjalnej premiery! To już niedługo

windows 11

Pomimo tego, że Windows 10 niby miał być ostatnim Windowsem, tak około dwa miesiące temu Microsoft zapowiedział kolejną edycję systemu. Jak się okazuje, ten zostanie opublikowany w wersji stabilnej już za niedługo!

Windows 11 z oficjalną datą premiery

Windows 11 to niesłabnący temat, a dodawane do niego nowości wywołują gorące dyskusje. Gigant w końcu pochwalił się datą premiery nowego systemu. Stanie się to już 5 października 2021 roku.

To właśnie wtedy rozpocznie się proces aktualizacji komputerów z Windowsem 10 do Windowsa 11. Muszę jednak dodać, abyście zachowali cierpliwość. Gigant zapowiada, że proces ten potrwa całkiem długo i prawdopodobnie zakończy się gdzieś w połowie 2022 roku. Powodem tego jest fakt, że Microsoft uaktualnianie podzielił na kilka etapów.

Jeśli posiadasz sprzęt, który jest kompatybilny z Windowsem 11, to z czasem otrzymasz stosowne powiadomienie, które poinformuje Cię o możliwości wykonania aktualizacji. Warto dodać, że na dzień dobry nie będą dostępne wszystkie funkcje systemu i zabraknie chociażby obsługi aplikacji z Androida. Ta jeszcze jest testowana i zostanie zaimplementowana zapewne gdzieś w 2022 roku.

Windows 11

Oczywiście podzielenie na etapy nie jest niczym nowym. Tak było w przypadku Windowsa 10 i aktualizacji z Windowsa 8.1, jak i u wielu producentów smartfonów. To też pomoże gigantowi na lepszą reakcję, jeśli nowy system zacznie wywoływać problemy i uchroni sporą liczbę klientów przed błędami.

Windows 11 – wymagania

Windows 11 ma dosyć wygórowane wymagania. Mowa tu o procesorze 64-bit z minimalnie dwoma rdzeniami i taktowaniu 1 GHz. Dodatkowo musimy mieć 4 GB pamięci RAM, 64 GB przestrzeni dyskowej oraz układ TPM 2.0. To sprawia, że chociażby w przypadku komputerów z układami Intela aktualizacja dostępna będzie dla 8. generacji i nowszych. Co ważne, Windowsa 11 będzie można ręcznie zainstalować na niekompatybilnym sprzęcie wykorzystując obraz ISO.

Jeśli jednak wolicie dalej korzystać z Windowsa 10, to ten będzie wspierany jeszcze kilka lat – aż do 2025 roku. Zawsze też można zdecydować się na Linuxa ;).

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!